MediaCat

‘Bizi izleten tılsım samimiyet’

Marketing Day’in ikinci bölümünden notlar.

‘Bizi izleten tılsım samimiyet’

Marketing Day’in en ilgi çekici oturumlarından biri olan #Samimiyet, FOX ailesinin öne çıkan isimlerini, Fox Türkiye Genel Müdürü Adam Theiler, Fox Haber Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk, TV Habercisi ve Gazeteci-Yazar İsmail Küçükkaya ve TV Habercisi ve Gazeteci-Yazar Fatih Portakal’ı bir araya getirdi.

Oturumun başında söz alan Adam Theiler, Türkiye’de kendilerini özel kılan önemli unsurlardan birinin objektif haber sunumu olduğunu söyledi. Theiler’ın ardından izleyicilere seslenen Doğan Şentürk, FOX’u izleten en önemli tılsımın samimiyet olduğunun altını çizdi: “Samimiyet gömleği herkese uymaz; ama bize çok yakışıyor. Bu, televizyon haberciliğinde çok önemli.”

Fatih Portakal: “Önemli olan yaşayarak anlatmak”

Sunum tarzlarıyla dikkatleri üzerine çeken iki önemli haberci, Fatih Portakal ve İsmail Küçükkaya, Brand Week Istanbul sahnesinde samimiyetin kodlarını anlattı. Portakal her gün yayına çıkmadan önce, “Allah’ım beni olduğumdan farklı gösterme ve dilimi dolandırma” diye dua ettiğini söyledi. İkili iletişimin asgariye indiği böyle bir dönemde kamera arkasından samimiyet duygusunu milyonlara aktarmanın zorluklarını değinen haberci, nereden geldiğini asla unutmadığını belirtti. Portakal sözlerine, “Yaşayarak anlatmak çok önemli. Sunduğum her haber, geçmişte -muhabirken- gittiğim ya da yaptığım bir haber oluyor. Ben ekranda prompter kullanmayan biriyim. Akan yazının içimizdeki doğallığı öldürdüğünü düşünüyorum. Haberleri insani duygularımla sunuyorum” şeklinde son verdi.

İsmail Küçükkaya: “FOX’u en iyi anlatan kelime samimiyet”

22 yıl kesintisiz olarak gazetecilik yapan İsmail Küçükkaya, ilk ekran deneyimini FOX’la nasıl yaşadığını anlattı. ABD’de Silikon Vadisi’nde sosyal medya üzerinde ders almak için bulunduğu bir dönemde Doğan Şentürk’ten ekran yüzü olması için teklif geldiğini belirten Küçükkaya bu süreci, “10 gün içinde yayına başladım. Tir tir titriyordum. Doğan bana, ‘neysen o ol’ dedi. Sahip olduğun ne varsa, sadece o… Türkiye’nin en özgür kanalındayım dedim. FOX’un bir özelliği var; Ankara’dan hiçbir beklentisi, angajmanı, bağlantısı yok. Aile ortamı sağlıyor bize. Ben dedim ki, sabahlara nasıl başlıyorum, kendimi motive ediyorum. O halde bunu sabah buluşmalarına yansıtayım. Tabii bir de ruh katmam gerekiyordu. Doğan’a dedim ki, ben çiçek koymak istiyorum, kır çiçekleri… Şiir okumayı çok severim, şiir okuyorum” diyerek anlattı.

‘Bizi izleten tılsım samimiyet’

“Bir varil petrolüne iddiaya girdik”

FOX haber ailesinden sonra sahneyi Bloomberg HT ekibi devraldı. Bloomberg HT Genel Yayın Yönetmeni Cüneyt Başaran, Ekonomi Koordinatörü Gökhan Şen, Radyo Genel Yayın Yönetmeni Açıl Sezen ve sunucu Aslı Şafak’ın gündeminde ekonomi haberciliğinin mutfak ortamı vardı. Ekip, kanalın önce piyasalar üzerinde önemli bir etkisi olan “Maslak-Nişantaşı hattı”nın güvenini kazanmak, ardından da daha geniş kitlelere ulaşmak için nasıl bir yolculuktan geçtiğini anlattı. Finans kökenli insanlar olarak sık sık yaşadıkları görüş ayrılıklarını izleyiciye eğlenceli bir şekilde yansıttıkları anlatan ekip en son ABD merkez bankası Fed’in faiz artırma kararı üzerine bir varil petrolüne iddia girdiklerini katılımcılarla paylaştı.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.