MediaCat

O Ses Yunanistan geliyor

Acun Ilıcalı yeni projelerini BWI sahnesinden duyurdu.

O Ses Yunanistan geliyor

Brand Week Istanbul’da Marketing Day tüm hızıyla devam ediyor. Öğle yemeği molasının ardından TV8 Yönetim Kurulu Başkanı Acun Ilıcalı “Tutan Formatı Bulmak” sunumuyla sahnedeydi.

Televizyonculuk kariyerini hayat hikâyesi üzerinden anlatan Ilıcalı, “Ben hayatta kısmete çok inanırım. 25 yaşına kadar yaşadığım hayatta geçirdiklerim, dünyada çok az insanın başına gelmiştir. 19 yaşında evlendim, 20 yaşında anne babamı kaybettim, 21 yaşında boşandım, 22 yaşında iflas ettim ve 23 yaşında trafik kazası geçirdim yanımdaki arkadaşım öldü. Ama 25 yaşından sonra tam tersi, olumlu şeylerin yaşandığı bir döngü başladı. Hayatımdaki dönüm noktam Show TV’ye girmemdir.” dedikten sonra başarıyı yakalama macerasını salonu kahkahalarla dolduran hikâyeleriyle anlattı.

Dokun Bana yarışmasıyla başlayan kariyerinden Acun Firarda’ya ve format satın alan adam olma yolunda yaşadığı komik anılara kadar birçok detayı paylaştı katılımcılarla Ilıcalı.

O Ses Yunanistan geliyor

Ilıcalı Türkiye’nin gelmiş geçmiş en başarılı televizyon programlarından biri olan Var mısın Yok Musun’un nasıl ipin ucundan döndüğünü şu sözlerle anlattı: “Anlaştık, programa başladık. İlk bölümün reytingi sıfır. İkinci bölüm de sıfır. Üçüncü gün Show TV’de toplantı yapılıyor. Bu programı kaldıralım toplantısı. Hayatımda ilk defa başarısız olmuşum. Moraller sıfır. Dördüncü gün bir telefon. ‘Acun ne yapmayı düşünüyorsun?’ Değişiklik yapacağız dedim. Bu işi bir şekilde kurtarmam lazım sekiz bölüm çekmişiz sekizini biden yaktım. Yarışmacıların da arasında çok sevimli bir hanımefendi var. Onu yarıştırdım ve birden program altı share’e yükseldi. Gençlerde program 16 share’e kadar yükselmiş. Programa o zaman bir hafta daha devam edelim diye karar çıktı. Programa ufak tefek ilgi çekici noktalar ekleyerek reytinglerde birinciliğe kadar çıktık.”

Türkiye’de televizyonculuğun ne kadar zor olduğuna da değinen Ilıcalı; “Türkiye kadar televizyonculuğun zor olduğu bir ülke yok. İngiltere, İtalya vs 3-4 kanal var. Bizde birinciliğe oynayan sekiz kanal var. Onun dışında sekiz tane ciddi yatırımlar yapan kanal var. Diğer 20 kanalı saymıyorum bile. O dönemde Survivor yapmaya karar verdik. Daha önce denenmiş ve batmış bir format. Türkiye Yunanistan formatı geldi. Dünyadaki formatların yüzde 90’ı Türkiye’de tutmuyor” dedi ve “İnandığım formatları zorladım” diye ekledi.

O Ses Türkiye kısmetin dibi

O Ses Türkiye’nin de hikâyesini katılımcılarla paylaştı Iıcalı. “Van Hoojdonk arkadaşım. Hollanda’da bir format başladı The Voice diye, millet bayılıyor dedi. Seyrettim acayip heyecanlandım. Aradım, başka kanalla görüştük anlaştık dediler. Toplantı istedim. Size iki tane sorum var. O formatı hangi kanal düşünüyorsa bugüne kadar kaç formatta başarılı olmuşlar bir araştırın. Gerçi ben cevabı biliyorum: sıfır. Sonra arayın herhangi bir numarayı Türkiye’den ve beni sorun dedim. Bir saat sonra aradılar Hollanda’ya gelir misiniz diye. Hollanda’dadayım dedim. Ve böylece O Ses Türkiye macerası da başladı.

O Ses Yunanistan

Büyük bir de haber verdi Ilıcalı. “Aramızda kalsın bu yaz Hollanda’ya gittim, Yunanistan The Voice’unu da verin bana dedim. Sana niye verelim, şu an bir kanalda ve 30 share yapıyor dediler. Yunanistan krizde ödeyemiyorlardır dedim. Sonuç olarak önümüzdeki sene Yunanistan The Voice’u yapıyoruz.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.