Bir oyuncak dünyayı değiştirebilir mi?

Barbie'den empatiyi merkeze alan yeni global kampanya.

04.05.2021 - 11:33 | MediaCat

Mattel’ın oyuncak markası Barbie, çocuklar için oyuncak bebeklerle oynamanın olumlu bilişsel ve davranışsal etkilerine odaklanan ve ebeveynlere “Bir oyuncak bebek dünyayı değiştirmeye yardımcı olabilir” sloganıyla seslenen bir reklam filmi yayınladı.

Çocukların Barbie bebekleriyle kurdukları ilişkilerin onları daha cömert, anlayışlı, sabırlı, farklılıklara saygılı ve empati yeteneği yüksek bireylere dönüştürmede oynadığı role vurgu yapan film, BBH tarafından hazırlandı. Marka, reklam filmi ve sosyal medya entegrasyonlarının yanı sıra empati hakkında daha fazla bilgi içeren bir mikro site aracılığıyla kampanyayı bir yıl boyunca sürdürmeyi planlıyor.

Mattel’da Barbie Global Başkanı olarak görev yapan Lisa McKnight, kampanyayla ilgili yaptığı açıklamada “Çocukların oyuncak bebeklerle vakit geçirmesinin empati gibi sosyal becerilerini ortaya çıkardığını gördük” diyor ve bu çıkarımı iki yıl önce Cardiff Üniversitesi ile gerçekleştirdikleri bir araştırmanın sonuçlarına dayandırıyor.

Oyuncak analisti Chris Byrne ise çocukların sosyalleşme eksikliğinden dolayı duygusal ve sosyal öğrenme becerilerinin zayıflamasının şu anda gerçek bir sorun olduğunu belirtiyor ve ekliyor: “Oyuncak bebeklerle oynamak bu boşluğu kapatmaya yardımcı olabilir.”

Kaynak: AdAge

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.