MediaCat

Bir gün herkes LeBron James olabilir

NBA yıldızı, Intel’in sürücüsüz araç teknolojisi için kamera karşısında.

Bir gün herkes LeBron James olabilir

Sürücüsüz araçlar için yayınlanmış geniş çaplı bir reklam kampanyasına rastlamak pek de mümkün değil. Her ne kadar Uber ve Google‘ın sürücüsüz araç markası Waymo bazı şehirlerde sürücüsüz araç denemelerinde bulunsalar da kampanyalarını bugüne kadar YouTube videoları ve blog gönderileri ile sınırlı tutmayı tercih ettiler. Tesla’nın herhangi bir reklam kampanyası bulunmuyor. Geçtiğimiz yıl E-Class için reklam filmi yayınlayan Mercedes ise aracın tam manası ile sürücüsüz olmaması nedeniyle filmi kaldırmak zorunda kalmıştı.

Intel ise rakiplerinden farklı bir hamle yapıyor ve ürünün satışından ziyade teknolojinin kendisine odaklanmayı seçiyor. Sürücüsüz araç teknolojisi için yayınlanan reklam filminde ise reklam yüzü olarak korkusuz birini, LeBron James‘i tercih ederek, insanların bu yeni teknolojiye güvenmelerini sağlamayı hedefliyor.

Yayınlanan reklam filminde LeBron James’in korku tanımazlığının işlendiği kısa bir girizgâhın ardından, NBA yıldızı aracını beklerken görülüyor. Aracın sürücüsüz olduğunu fark eden LeBron James önce araca binmek istemiyor; arkadaşlarının aracın güvenliğine dair açıklamalarının ardından yola çıkmayı kabul ediyor. LeBron James sürücüsüz araç keyfine markanın mesajı eşlik ediyor: “Intel, güvenebileceğiniz sürücüsüz araçlar için çalışıyor. Böylece hepimiz korkusuz olabiliriz”.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.