MediaCat

Billboard’suzluğa billboard’lu davet

Guatemala Turizm Enstitüsü’nden Times Meydanı’nda sıradışı bir billboard.

Billboard’suzluğa billboard’lu davet

Hemen her noktasının billboard’larla donatıldığı New York’un Times Meydanı’nda mesajınızı öne çıkarmak için nasıl bir yönteme başvurabilirsiniz?

Ülkeye daha fazla turist çekme niyetindeki Guatemala Turizm Enstitüsü (INGUAT), bu amacını gerçekleştirmek için, dünyanın dört bir yanından ziyaretçilerin akın ettiği Times Meydanı’nı seçti. Enstitünün reklam ajansı d4 McCANN Guatemala ise renk cümbüşü içindeki meydanın en zayıf noktasının sadelik olduğunun farkındaydı.

Meydanın 126’ncı yıldönümü haftasında hayata geçirilen kampanyada enstitü kitleye beyaz zemin üzerinde yazılı tek bir cümleyle seslendi. Billboard yığını içerisinden herkesi billboard’suz bir yere davet eden enstitü, yazının ardından Guatemala doğasından ufacık bir kesit de sunuyordu.

5,5 milyondan fazla kişiye erişen kampanyanın vaka videosu şöyle:

Projenin gelişim sürecinde ajans ekibi Times Meydanı gibi bir yerde basit bir işle boy göstermenin endişesini de yaşamış. d4 McCann Guatemala CCO’su Ricardo Mendoza, “Geniş caddeleri, gökdelenleri, her gün yüzlerce hatta binlerce ziyaretçisi olmayan, yalnızca keşfedilmemiş doğal güzelliklere sahip bir yeri reklam karşıtı bir yöntemle tanıtmak beklenilmeyen bir işti” diyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.