Besin değeri taşıyan besin değer tabloları

Dole Sunshine Company'den sağlıklı beslenmeye yönlendiren farkındalık çalışması.

04.10.2022 - 12:31 | Sencer Uçar

Abur cubur tüketiminde Avrupa’nın zirvesinde yer alan İngiltere’de 3 milyon insan, hayatını yetersiz beslenerek sürdürüyor. Bu konuda farkındalık yaratma hedefindeki Dole Sunshine Company, halka besin değer tablolarına besin katarak sesleniyor.

Çok boyutlu deneyim tasarımında uzman Bompas & Parr ile işbirliği yapan marka, ilk olarak meyvelerden mürekkep üretti. Özel mürekkepler kullanılarak koca besin değer tabloları basıldı ve çoğu abur cuburdan daha yüksek besin değerine sahip bu tablolar, farkındalık yaratma ihtimalinin en yüksek olduğu yerlere, abur cubur satış noktalarına yerleştirildi.

Toplumun sağlıksız beslenmenin uzun vadeli sonuçları hakkında yeterli bilince sahip olmadığını ve ilanların bu tabloyu değiştirmeyi hedeflediğini söyleyen St. Luke’s Yönetici Kreatif Direktörü Richard Denney, “Umarız ki kampanyamız insanları tercihleri üzerine biraz daha fazla kafa yormaya ve daha sağlıklı beslenmeye yönlendirir” yorumunda bulundu.

KÜNYE

  • Reklamveren: Dole Sunshine Company
  • Reklam Ajansı: St Luke’s
Kaynak: The Drum

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.