MediaCat

“Beni asla terk etme”

Lacta’dan kadınları ilişkilerindeki psikolojik ve fiziksel istismar belirtilerine karşı uyaran kampanya.

“Beni asla terk etme”

Bir Yunan sahilinde masalsı bir yaz mevsimi, birbirlerinden gözlerini alamayan bir çift ve sevdiği kadına tutkuyla “Benim olmanı istiyorum. Sadece benim” diyen bir adam. Kulağa sürükleyici bir aşk hikâyesi gibi geliyor, değil mi?

Günler ayları ve yılları kovalarken, adamın hareketlerinin daha kontrolcü bir hal aldığına, zaman içerisinde takıntıya dönüşen aşkının kadının özgürlüklerini hadsizce kısıtlar boyuta geldiğine, hatta ev içi istismara vardığına; sıcak bir yaz gününde başlayan bu aşkın, soğuk ve karanlık bir uçurumun kıyısında kadının ölümüyle son bulduğuna inanmaksa zor değil. Özellikle, kadına şiddet vakalarına her gün lanet ettiğiniz coğrafyalarda yaşıyorsanız.

Kaç kadının farkında bile olmadan toksik ilişkilere hapsolabileceğini gösteren bu trajik kampanya, Mondelēz’in çikolata markası Lacta’ya ait. Çoğu çikolata markası gibi tatlı aşk hikâyelerine odaklanmak yerine Yunanistan’da aile içi şiddet vakalarının arttığı gerçeğine ilişkin farkındalığı artırmaya yönelen Lacta’nın hamlesi segmentinin kurallarını alt üst eder nitelikte.

Geçen hafta yayınlandığından bu yana Yunanistan’da viral olan çarpıcı kampanya, Ogilvy Yunanistan imzası taşıyor. Kısa film tadındaki kampanyanın yönetmen koltuğunda ise Argyris Papadimitropoulos oturuyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.