Bazılarımız için değişen bir şey yok

Finlandiyalı sivil toplum kuruluşundan yalnızlığa vurgu yapan kampanya.

21.04.2020 - 15:02 | Sencer Uçar

Bazılarımız için değişen bir şey yok

Salgının önlenmesine yönelik türlü tedbirler nedeniyle bugünlerde dünyanın dört bir yanında meydanlar, sokaklar, caddeler, sinemalar, tiyatrolar boş. Çoğumuz bu görüntülere alışık değil elbette ama yalnızlığın ne olduğunu gerçek anlamda bilenler için salgınla birlikte çok şeyin değiştiği söylenemez.

Yeni kampanyasında Helsinki’nin ıssızlığını duygusal izolasyon ve umutsuzlukla mücadele aracına dönüştüren Finlandiyalı sivil toplum kuruluşu HelsinkiMissio ise şehrin boş mekânlarının fotoğraflarını sessizliğin sesiyle bir araya getiriyor. 45 saniyelik film, yalnızlara yalnız olmadıklarını gösterme çağrısıyla noktalanıyor.

TBWA\Helsinki Kreatif Direktörü Erno Reinikainen, “Coronavirus nedeniyle boşalan sokakların fotoğraflarının internette nasıl yayılmaya başladığını gördük. New York Times ve CNN de benzer görüntülerle dosyalar hazırladı. Bir yandan, farklı mecralarda, salgından önce de yalnız olan insanların toplumun dışına itilme tehlikesiyle karşı karşıya oldukları irdelenmeye başlandı. Bu gelişmeleri takip edince, yalnız insanların olağan şartlarda da dış dünyayı nasıl gördüklerini boş mekânları kullanarak gösterebileceğimizi fark ettik” diyor.


KÜNYE

  • Reklamveren: HelsinkiMissio
  • Reklam Ajansı: TBWA\Helsinki
Kaynak: Musebycl.io

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.