Bazı saksılar hayat kurtarır

Manulife Singapur'dan Zika virüsüne karşı akıllı çözümler.

05.12.2017 - 11:29 | Sencer Uçar

Bazı saksılar hayat kurtarır

Adını son yıllarda sıkça duymaya başladığımız Zika virüsü, sivrisinek sorunu ile boğuşan Singapur için de endişe yaratıyor. Ülkede sivrisinek nüfusunun artmasına yol açan nedenler arasında evlerde kullanılan saksıların dibinde su kalması da yer alıyor. Sivrisinekler, saksı tabaklarında kalan sularda kolaylıkla üreyebiliyor.

Sigorta, emeklilik ve varlık yönetimi şirketi Manulife Singapur ise Zika virüsü sorununa geleneksel bir zanaati devreye sokarak yanıt veriyor ve ülkede geleneksel yöntemlerle üretime devam eden saksı yapım atölyelerinden biri ile işbirliğine gidiyor. Saksıların üzerine yapılan ağaç çizimlerde kullanılan boyaların içerisine nontoksik sinek ilacı katılıyor ve böylece sivrisinekler de saksılardan uzaklaştırılmış oluyor. Saksıların üzerindeki ağaç motiflerine yakından bakıldığında ise ağaç yapraklarının gerçekte sivrisinek çizimleri olduğu anlaşılıyor.

İlk etapta 80 adet verilen saksıların dağıtımı ise devam ediyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: Manulife Singapur
  • Reklam Ajansı: TBWA\Singapur
Kaynak: The Drum

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.