Basketbol fotoğrafları yarışıyor

Türk Telekom, fotoğraf kareleri ile basketbol heyecanını ölümsüzleştiren foto muhabirlerine yönelik olarak başlattığı...

18.05.2009 - 11:55 | MediaCat

Türk Telekom, fotoğraf kareleri ile basketbol heyecanını ölümsüzleştiren foto muhabirlerine yönelik olarak başlattığı yarışmayı gelenekselleştiriyor. Türkiye Spor Yazarları Derneği ve Türkiye Foto Muhabirleri Derneği işbirliği ile gerçekleşen yarışmada 2008-2009 sezonunun en unutulmaz anını yakalayan foto muhabiri, ödül kazanacak.

Eğitim ve spor alanında çok sayıda önemli sosyal sorumluluk projesine imza atan Türk Telekom, spor bilincini ve sevgisini artırmaya yönelik çabalarına her geçen gün bir yenisini eklemeye devam ediyor. Türkiye’nin her köşesine yayılmış spor kulüpleriyle, 19 farklı spor dalında gençlere spor yapma imkanı sağlayan Türk Telekom, spor yatırımlarıyla tesis yapım ve onarımının yanı sıra Türk Olimpiyat Takımımızın, Türk Milli Takımlarımızın, çeşitli spor kulüplerinin ve başarılı sporcuların desteklenmesi gibi alanlarda da çalışmalarını sürdürüyor.

2008 yılında Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü (GSGM) tarafından Türk Sporuna Katkı Ödülü’ne layık görülen Türk Telekom, gençlere ve toplumun her kesimine spor sevgisini aşılamak için çaba göstermeye devam ediyor. Spor basınının emeklerini değerlendirmek ve foto muhabirlerinin eserlerini tanıtmak amacıyla birincisini 2008 yılında düzenlediği yarışmayı bu yıl da devam ettirerek gelenekselleştiriyor.

Türk Telekom’un önderliğinde, Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) ve Türkiye Foto Muhabirleri Derneği (TFMD) işbirliği ile düzenlenen yarışmada 2008-2009 sezonunda çekilmiş basketbol fotoğrafları yarışıyor. 2008-2009 sezonunda Basketbol Milli Takımımızın oynadığı maçlarla, basketbol kulüplerimizin Avrupa Kupaları’nda oynadığı maçlardan (EUROCUP, FIBA CHALLENGE, EUROLEAGUE) veya Beko Basketbol Ligi ve Play Off maçlarıyla, Teknosa Türkiye Kupası ve Cumhurbaşkanlığı Kupası maçlarında çekilmiş fotoğrafların katılacağı yarışmada, jürinin belirleyeceği eserler, gerek ödül töreninde, gerekse spor salonlarında açılacak sergilerle basketbol severlere tanıtılacak.

Gazete ve dergilerde veya bağımsız olarak görev yapan tüm foto muhabirlerinin katılabileceği yarışmada birinci, ikinci ve üçüncü olan eser de çeşitli miktarlarda para ödülüne hak kazanacak. Ayrıca yarışmada Özel Ödül olarak Türk Telekom Basketbol Takımı ile ilgili çekilen ve yayınlanan en güzel fotoğrafa da para ödülü verilecek. Jüri özel ödülüne layık görülecek eserlerin olması durumunda ise, her bir eser para ödülü ve plaketle ödüllendirilecek.

Yarışma jürisinde Türk sporunun önderlerinden Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Üyesi ve aynı zamanda Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Uğur Erdener, TSYD Başkanı Esat Yılmaer, TSYD Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Ertanhan, TSYD Ankara Şube Başkanı Uğur Tenekecioğlu, Foto Muhabirleri Derneği Başkanı Rıza Özel, Türk Telekom Operasyon Başkanı ve TT Spor Kulübü Başkanı Celalettin Dinçer, Türk Telekom İK Başkanı, TT Spor Kulubü As Başkanı ve Basketbol Şube Sorumlusu Gökhan Bozkurt ve Türk Telekom Spor Yatırımları Proje Direktörü Ersin Eroğlu yer alacak.

Foto muhabirleri ve basın mensuplarının 30 Haziran 2009 tarihine kadar katılabilecekleri yarışmanın sonuçları Temmuz ayından sonra açıklanacak. Dereceye giren eserler açıklandıktan sonra ilk 50 eserle birlikte çeşitli spor merkezlerinde düzenlenecek sergilerle sporseverlere ve kamuoyuna gösterilecek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.