İlk ‘Ericsson Telekomünikasyon Akademisi’ Türkiye’de açıldı

Ericsson Türkiye, global tecrübe ve birikiminden yararlanarak bünyesinde sürdürdüğü kurumsal eğitimlerini...

18.05.2009 - 12:05 | MediaCat

Ericsson Türkiye, global tecrübe ve birikiminden yararlanarak bünyesinde sürdürdüğü kurumsal eğitimlerini bir “Eğitim Merkezi” yapısına dönüştürdü ve Ericsson Telekomünikasyon Akademisi’ni hayata geçirdi. Akademi, ilk aşamada İstanbul Şişli’deki eğitim binası merkez olmak üzere, toplam altı noktadaki Netron Eğitim Merkezleri’nde hizmet verecek. Yaklaşık 5 milyon USD’lik bir yatırım ile hayata geçen Ericsson Telekomünikasyon Akademisi, üniversite öğrencilerinden mühendislere, meslek lisesi mezunlarından sektör profesyonellerine kadar toplumun her kesimine hitap ediyor.

Ericsson Telekomünikasyon Akademisi, hızla gelişen iş dünyasının ihtiyaç duyduğu teknik insan gücünün yetiştirilmesi amacıyla, bilişim ve iletişim teknolojileri alanında hizmet verecek. Teorik ve uygulamalı derslerin işleneceği Akademi’de, Türkçe ağırlıklı verilecek mevcut Ericsson eğitimlerine ek olarak, sertifikasyon modelini baz alan yeni eğitimler ve meslek kazandırma programları oluşturulacak. Eğitimlerle, ilk bir yıl içinde 1.000 kişiye ulaşılması, 250 kişinin de sertifika sahibi olması hedefleniyor.

Ericsson Türkiye ve İsrail Genel Müdür Yardımcısı Serdar Sanön, Ericsson’un Akademi projesinin Ericsson Global için önemine dikkat çekerek şunları söyledi: “Ericsson, bu kapsamda bir eğitim yatırımını ilk defa Türkiye’de gerçekleştiriyor. Bu proje ile yeni nesil teknolojilerde Türkiye’yi hakim duruma getireceğimize ve dünyadaki telekom projelerine Türkiye’den iş ve beyin gücü transfer edeceğimize inanıyoruz.”

Netron Genel Müdürü Bülent Tekmen, Ericsson Telekomünikasyon Akademisi’nin ilk yılında 1.000 mezun vermeyi planladığını belirterek sözlerine şöyle devam etti: “Akademi, dünyanın en iyi 3 teknik eğitim merkezinden biri olarak gösterilmiş bir eğitim kurumu olan Netron’un uzman danışmanlarının katkısıyla faaliyet gösterecek. Ülkemizin bilişim ve iletişim alanlarında iyi yetişmiş insan kaynağına olan ihtiyacı ve Ericsson Telekomünikasyon Akademisi’nin toplumun her kesimine hitap eden kapsamlı eğitim/öğretim programı birebir örtüşüyor. Bilişim eğitimlerinin lider markası olarak, Ericsson gibi bir dünya devi ile böyle bir işbirliğine imza atmaktan mutluluk duyuyoruz.”

Mevcut eğitimleriyle bölgesel olarak pek çok pazara hizmet veren Ericsson ile bilişim dünyamızın öncü ismi Netron işbirliğiyle geliştirilen yeni eğitim yapısı sayesinde, Türkiye’nin bölgesel bir merkez olması sağlanacak. Bu yapı ile Türkiye’ye yönelik eğitim turizminin de gelişeceği öngörülüyor. Ericsson Telekomünikasyon Akademisi’nde yurtdışına yönelik, özel eğitim paketleri de sunulacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.