bang. Prix 2019 kapılarını açtı

Dijital sanatlar sergisi bu yıl 14 - 29 Haziran tarihleri arasında düzenleniyor.

17.06.2019 - 13:46 | MediaCat

bang. Prix 2019 sergisi kapılarını açtı

İnovasyon danışmanlığı alanında hizmet veren ArtBizTech’in ana destekçiliğini üstlendiği ban. Prix, Studio-X İstanbul’da kapılarını ziyaretçilere açtı.

Biyo-sanat, veri sanatı, yeni medya ve kinetik sanat kategorilerinde üretim gerçekleştiren genç sanatçıların eserlerinden derlenen “digital beast” temalı sergi, 29 Haziran’a kadar iş, sanat ve inovasyon dünyasıyla buluşacak.

İş ve teknoloji dünyasına dijital sanatlar aracılığıyla katkı sağlayan sergi, sanattan ilham alan inovasyon projelerinin önünü açmak ve gençlerin teknolojik ve bilimsel unsurlar içeren sanatsal üretimlerini desteklemek amacıyla düzenleniyor.

Bu yılki sergi hakkındaki görüşlerini aktaran bang. Prix Küratörü Esra Özkan, en temelde sanat, tasarım ve teknolojinin, felsefe ve sosyoloji gibi sosyal bilimlerin yapı taşlarını oluşturan izleri ele alarak, bu izlere bugünün dilinden farklı bir perspektif sunmaya odaklandıklarını söyledi. bang. Prix 2019 sergisinin deneysel bir çabanın çizgilerini belirlediğini dile getiren Özkan, “bang. Prix, üçüncü yılında, bilinmez evrenlerde yaşayan, bazen daha bilinemeyecek hale gelen, 11 dijital canavarın gözlerini ovuşturarak kabuğundan gün yüzüne çıkmalarına şahitlik ediyor. Bilinmezi anlamak ve üzerine yeniden düşünmek için 29 Haziran’a kadar bang. Prix’nin evreninde 11 canavarımızla yaşayacağız. İzleyicileri de evrenimize bekleriz” dedi.

Sergide yer alan eserler bu yıl Borusan Holding Yönetim Kurulu Üyesi Agah Uğur, İstanbul Bienali Direktörü Bige Örer, Sanatçı, Küratör ve Eğitimci Ekmel Ertan, çalışmalarını ODTÜ Enformatik Enstitüsü’nde yürüten Yard. Doç. Elif Sürer, çalışmalarına Stanford Üniversitesi Genom Teknoloji Merkezi’nde devam eden Yard. Doç. Gözde Durmuş ve Yeni Medya Sanatçısı Ozan Türkkan’dan oluşan jüri tarafından değerlendirildi.

2019 yılı programına katılmaya hak kazanan 11 projenin sahipleri; iş, sanat, teknoloji ve akademik dünyadan gelen mentorlarla bir araya gelerek fikir alışverişinde bulundu. Mentorlar projelere kendi uzmanlıklarına göre yorum ve öneriler getirerek destek verdi.

29 Haziran tarihine kadar salı, çarşamba, perşembe ve cuma günleri saat 10.30-18.00 (13.00 – 14. 00 arası kapalı), cumartesileri 14.00 – 18.00 arasında ziyaretçilerini bekleyen sergiye seçilen genç sanatçılar ve eserleri şöyle:

 • Ahmet Ercan Batırel & Buğra Yeşilkaynak & Cüneyt Baturel & Ece Atacan & Halit Yağar & Mehmet Çolat – Audi Ipsum
 • Betül Aksu & Max Paulus – Tinnitus
 • Cansu Sönmez –  İsimsiz
 • Ece Nur Keskin – Innsaei
 • Ecem Dilan Köse & Esin Aykanat – Yaşam Özü / Çapraz Dönüşüm
 • Emrecan Ağtaş – Görünmez Bağlar
 • Engin Arer & Berkay Buğdan – Distanbul
 • İlke Yıldan & Varlık Yücel –  Anı / Görü
 • Mehmet Berk Bostancı –  String Spring
 • Nazlı Kök –  Timeline
 • Nergiz Yeşil –  Diğer Olası Normaller

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.