Dahil ol! Keşfet!

bang. Art Innovation Prix 2018 Sergisi kapılarını açtı.

04.05.2018 - 16:18 | MediaCat

Dahil ol! Keşfet!

İnovasyon danışmanlığı firması ArtBizTech tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen bang. Art Innovation Prix sergisi “dijital aura” temasıyla kapılarını açtı. 3 Mayıs akşamı iş, teknoloji, bilim ve sanat dünyasının önde gelen isimlerinin katılımıyla açılan sergi 18 Mayıs 2018 tarihine kadar 42 Maslak Art!SPACE Gallery’de meraklılarını ağırlayacak.

Dahil ol! Keşfet!

Son dönemin ses getiren teknolojik ve bilimsel unsurlarını sanatla buluşturan 17 esere ev sahipliği yapan bang. Art Innovation Prix 2018 çerçevesinde biyo-elektromekanik ve ses enstalasyonları, ütopik kent topolojileri, biyomimetikten yola çıkarak oluşturulmuş yapılar, yapay zekâ ve insan arasındaki ilişkilere değinen çalışmalar, istatiksel verilere bağlı oluşturulan interaktif projeler gibi eserler izleyicileri bekliyor.

Dahil ol! Keşfet!

ArtBizTech Ekibi (soldan sağa): Esra Özkan (Küratör), Emrah Yayıcı (Yönetici Ortak), Nurseli Yorgancı (Tasarımcı ve Tasarım Odaklı Düşünme Danışmanı), Özge Çokgezen (Sanat Yönetmeni), Rabia Yorgancı Kındıroğlu (Yönetici Direktörü)

ArtBizTech Yönetici Ortağı Emrah Yayıcı sergi hakkında “ArtBizTech olarak Türkiye’deki inovasyon alanına sanatla derinlik katmak hedefiyle hayata geçirdiğimiz bang. Art Innovation Prix’de son aşamaya geldik. Sergideki eserler beş aylık bir çalışmanın ürünü. Umuyoruz ki iş dünyasından sanata, hayatımızın her alanındaki yenilikçi fikirlere ilham veren bir iş olur” yorumunda bulunurken, serginin küratörlüğünü üstlenen Esra Özkan bang. Art Innovation Prix 2018 Sergisi’nde benimsenen yaklaşımı şu sözlerle ifade etti:

“bang. Art Innovation Prix sergisi insan ve makine arasındaki bağı sanat, bilim ve teknoloji alanlarında ele alıp yeni estetik yargıları, oluşan yeni dili ve kavramları teknoloji üzerinden sorgulayarak yeni tartışmalar açıyor. Sergi, izleyicinin sessiz bir anı bularak deneyime dahil olmasını, eserin yaratım sürecini keşfetmesini ve eserle organik bir bağ kurmasını; sanatçının ise izleyicinin sessizliğini anlamasını ve gerçekleşen deneyimle bağ kurmasını ele alıyor. Bu yüzden, hem izleyicimize hem de sanatçılarımıza ‘Dahil ol ve keşfet!’ diye sesleniyoruz.”

Dahil ol! Keşfet!

Dahil ol! Keşfet!

Farklı disiplinlerden adayların başvurularının jüri tarafından değerlendirilmesinin ardından; estetik yargı, inovatif çıkarım, özgünlük ve sanatsal metin bütünlüğü gibi kıstaslara uyan eserlerin seçilmesiyle içeriği belirlenen bang. Art Innovation Prix 2018’de sergilenecek eserlerin sahipleri yaklaşık 50 kişilik bir uzman kadrosu tarafından mentorluk desteği aldı. Yaklaşık beş aylık bir süreçte geliştirilip son haline kavuşan eserler halihazırda süren serginin ardından yıl içerisinde farklı mekân ve organizasyonlarda da farklı seçkiler halinde izleyicilerle buluşacak.

Etkinlik hakkında detaylı bilgi almak isteyenler, bang. Art Innovation Prix’nin internet sitesine buradan ulaşabilirler.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.