Bağış amaçlı tuvalet kağıdı sanatı

Hollandalı kreatiflerden tuvalet kağıtlarını sanat ve bağışla harmanlayan kampanya.

03.04.2020 - 11:02 | Sencer Uçar

Bağış amaçlı tuvalet kağıdı sanatı

Coronavirus salgınıyla birlikte dünyanın çeşitli ülkelerinde insanların tuvalet kağıdı stoklamaya başladığını hatta bu eğilimin kimi zaman kavgalara yol açtığını bile görmüşsünüzdür. İnsanların panikle tuvalet kağıdı almaları pandemi psikolojisiyle ilgili olabilir. Örneğin, 2009 yılında Pandemi Psikolojisi kitabını kaleme alan Steven Taylor’a göre pandemi sırasında insanların iğrenme duyarlılığında artış meydana geliyor ve bunun neticesinde de tuvalet kağıdı bir güvenlik sembolüne dönüşüyor. Ayrıca, stok yapma yoluyla insanlar kendilerini hazırlıklı hissediyor.

Amsterdam’da yaşayan kreatifler Guillaume Roukhomovsky ve Vlaz Verhnjak ise insanlardaki tuvalet kağıdı alma eğilimini sanat ve dayanışmayla harmanlıyor. Kreatiflerin hayata geçirdiği “Give-a-Sheet” kampanyasında insanlardan sanatlarını bir parça tuvalet kağıdı üzerinde konuşturmaları isteniyor. Sanat eserine dönüşen tuvalet kağıtları kampanya sitesinde satışa çıkarılıyor ve satıştan elde edilen gelir Dünya Sağlık Örgütü’nün COVID-19 Dayanışma Müdahale Fonu’na bağışlanıyor.

Kampanya kapsamında şu ana kadar bin 115 dolar toplanmış durumda.

Kaynak: Ad Age, Independent Turkish

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.