MediaCat

Ayrılık acısına iyi gelen pizza

Pizza Hut’tan ABD’de Sevgililer Günü vesilesiyle ayrılacak olanların acılarına lezzetli bir telafi.

Sevgililer Günü aşk dolu romantik bir gün olarak kabul edilse de bazı çiftler için birbirlerini ne kadar sevdiklerini göstermekten ziyade ayrılık kararını bildirmek için doğru tarih olabiliyor. Öyle ki YouGov.com tarafından yapılan bir ankete göre insanların neredeyse yarısı (yüzde 45) sorunlu ilişkilerini 14 Şubat’tan önce sonlandırmanın daha doğru olacağını düşünüyor.

YouGov.com anketinden yola çıkan Pizza Hut, ayrılmak için Sevgililer Günü’nü gözüne kestirenlerin karşı tarafın acısını biraz olsun hafifletmelerine pizzasıyla yardımcı oluyor. ABD’de hayata geçirilen Mischief imzalı “Goodbye Pies” kampanyasında GoodbyePies.com adresi üzerinden “eski” sevgiliye teslim edilmek üzere Hot Honey pizza siparişi verilebiliyor. Dileyenler, ayrılık kararını pizza kutusuyla öğrenecek olan sevgililerine iletilmek üzere siparişe not da ekleyebiliyor.

14 Şubat’a kadar sürecek olan kampanya kapsamında Miami, Şikago ve New York’ta belirli noktalarda Hot Honey pizza siparişi verilebilecek. ABD’deki diğer bölgelerde GoodbyePies.com adresi aracılığıyla eski sevgililere hediye kartı ve ayrılık mesajı gönderilebilecek.

Ajansın kreatif direktörlerinden Dana Buckhorn, “Sevgililer Günü flört evreninin mayın tarlasıdır. Ona hediye alacak kadar ciddi misiniz yoksa büyük gün gelmeden ilişkiyi bitirecek kadar utanmaz mısınız, karar vermeniz gerekir. Kazanmanın yolu yok gerçekten. Pizza Hut için hazırladığımız bu ilk projede bu kültürel gerçekten yararlanıp, kaybet-kaybet durumunu kazan-kazan durumuna dönüştürmek istedik. Terk eden taraf haberi kendisi vermek zorunda kalmadığı gibi terk edilen de acısı hafiflesin diye ücretsiz pizza alıyor. Sürpriz; pizza yine tüm sorunlarınızı çözüyor” yorumunda bulunuyor.

Pizza Hut CMO’su Lindsay Morgan, “Tatlı-acı lezzetlerin artan popülaritesi, test ürünleri arasında Hot Honey’nin ekip üyelerimizce en çok tercih edilen ürün olmasına yol açtı. Menümüze eklemekten heyecan duyuyoruz. Goodbye Pies lansmanıyla tatlı ve acının mükemmel karışımını gerçek hayata taşıyor, Sevgililer Günü için acı haberleri en tatlı şekilde sunuyoruz” diyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.