MediaCat

Yapay zekâ için yemek kitabı

Heinz yapay zekânın mutfaktaki eksiklerini kapatma niyetinde.

Birçok alanda fayda sağlasa da yapay zekânın yemek konusunda sınıfta kaldığını gören Heinz, teknoloji ve yemek arasındaki bu boşluğu yemek kitabıyla doldurmak istiyor.

Heinz ve VML İspanya işbirliğinden doğan yemek kitabı, yapay zekâya profesyonel yemek yapımı konusunda yardımcı olmayı hedefliyor. Leziz yemek görselleri ve evde yapılabilecek tarifler oluşturan bir prompt’lar koleksiyonu niteliğindeki yemek kitabıyla Heinz’ın kısa süre önce piyasaya sürdüğü doğranmış, baharat ilaveli ya da soyulmuş domateslerden oluşan yeni ürün yelpazesi Heinz Mutfak Domatesleri tanıtılıyor.

Kraft Heinz Yeni Girişimler Direktörü Caio Fontenele, kitaba dair, “Genel nüfusun yarısından fazlasının, pişirme talimatları ve tarif önerileri dahil günlük hayatta yapay zekâdan faydalandığını gördük ve yapay zekâyı test edelim dedik. Bir aşçılık testi. Tüm dilleri konuşabilmesine, konuşmalar yazabilmesine, uzaya uydu fırlatabilmesine rağmen iş yemek pişirmeye geldiğinde yapay zekânın bile yardımımıza ihtiyacı olduğunu fark ettik. Bu içgörünün ardından şeflerimiz yapay zekâya yalnızca Heinz domateslerini kullanarak nasıl kusursuz tarifler çıkarabileceğini öğretmek için yapay zekâ uzmanlarıyla işbirliği yaptı. Yapay Zekâ Yemek Kitabı, yapay zekâya verildiğinde lezzetli yemek görselleri ve evde uygulanabilecek tarifler oluşturan seçili prompt’lardan oluşan bir koleksiyon. Bu mükemmel prompt’ların içeriği nedir? Heinz Domatesleri” yorumunda bulunuyor.

Yapay zekâya olduğu kadar insanlara da fayda sağlayan yemek kitabının e-versiyonu aicookbook.heinz.co.uk adresinden ücretsiz indirilebiliyor. Kitabın fiziksel kopyaları İngiltere’de az sayıdaki influencer’a verilecek.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Heinz UK (@heinz_uk)’in paylaştığı bir gönderi

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.