MediaCat

Atıksız geçmişi yeniden canlandıran parfüm

O Boticário ve AlmapBBDO’dan atık yönetiminin iyileştirilmesine yönelik kuvvetli bir çağrı.

Birleşmiş Milletler verilerine göre, dünya genelinde her yıl 2 milyar tondan fazla atık üretiliyor. Günlük çöpün yalnızca yüzde 4’ünün geri dönüştürüldüğü Brezilya’da ülkenin en büyük ikinci körfezi olan Rio de Janeiro’daki Guanabara Körfezi’ne her gün 98 ton atık dökülüyor. Atıkların kirlettiği her doğal alan gibi Guanabara da kötü kokuya teslim oluyor. Geridönüşüm çalışmalarıyla dikkat çeken güzellik markası O Boticário ise çevrenin korunması ve atık yönetiminin iyileştirilmesine yönelik çağrısını geçmişin temizliği kokan parfümüyle gerçekleştiriyor.

O Boticário ve ajansı AlmapBBDO işbirliğinden doğan Extinto projesinde, Guanabara Körfezi’nin kirlenmeden önceki kokusu yeniden canlandırılıyor. Parfüm satışa sunulmayacak ama inisiyatif dört kıtaya daha yayılarak, atık yönetiminde iyileştirme yapılmaması durumunda yok olabilecek kokular hakkında tüm dünyayı uyaracak. İlerleyen günlerde parfüm serisine atıkların tehdit ettiği Madagaskar, Yeni Delhi, East Arnhem ve Calabria coğrafyalarına özel çeşitler de eklenecek.

Boticário Group Marka ve İletişim Direktörü Marcela de Masi, “Atık yönetimi küresel bir sorun. Bu nedenle, doğal kokuların yok olmamasını sağlamaya yönelik samimi kaygımızdan doğan acil çağrımızın tüm dünyaya yayılması için çalışarak, konuyu uluslararası düzeyde sürdürmek istiyoruz” diyor.

Extinto parfüm şişesinin Guanabara silüetli tasarımı Brezilyalı sanatçı Elvira Schuartz imzası taşıyor.

Parfümün elde edilebilmesi için koku uzmanları körfezde teknoloji yardımıyla çalışmalar yürüttü. Analizler neticesinde bölgede daha iyi korunmuş alanlarda koku tespiti gerçekleştirildi ve sentetik malzemeler kullanılarak doğal akorlar yeniden oluşturuldu. Notaları körfezin serin sularını ve körfezi çevreleyen ormanların canlı yeşilini çağrıştıran parfümden 100 adet kadar üretildi. Parfümler farkındalık amacıyla influencer’lara gönderildi.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.