MediaCat

Atık pilleri bilim setine dönüştüren proje

Duracell, Migros mağazalarında yıl boyu 4 ton atık pil toplayarak 4 bin çocuğa bilim seti ulaştırmayı hedefliyor.

Sürdürülebilirlik faaliyetlerini “Daha Fazlasını Yapma Gücü” sloganıyla sürdüren Duracell, dezavantajlı bölgelerde yaşayan çocuklara yönelik TOÇEV işbirliğiyle sürdürdüğü sosyal sorumluluk projesine dair yeni detaylar paylaştı.

Duracell, 6 Şubat depremlerinin ardından deprem bölgesindeki çocuklar için kalıcı bir proje hayata geçirmek adına TOÇEV ile işbirliği yaparak, vakfın ülke genelinde yürüttüğü Günebakan projesine “Bilim Odası” projesiyle katkı sunan ve projeye  Adıyaman Merkez Öğretmen İlkokulu’na bir bilim odası hediye ederek başladı.

Marka, proje kapsamında atılması planlanan yeni adımı 18 Şubat Dünya Pil Günü vesilesiyle paylaştı. Buna göre, Migros mağazalarında geri dönüşüm noktalarında toplanacak atık piller için Duracell çocuklara ücretsiz bilim seti hediye edecek.

Projenin başlamasına özel binden fazla çocuğa bilim seti ulaştıran Duracell’in hedefi, yıl boyunca 4 ton atık pil daha toplayarak toplam 4 bin çocuğa bilim seti ulaştırmak.

“Tüketicilerimizin sağlayacağı katkıya inancımız sonsuz”

İnsanların kullandıkları pilleri geridönüşüme gönderme motivasyonlarını artırmaya yönelik başlattıkları kampanyada çocuklara “daha fazlasını yapma gücü” vermeyi amaçladıklarını söyleyen Duracell Türkiye CEO’su Kerem Sinanoğlu, kampanyaya destek olmak isteyenlerin atık pillerini Migros’taki atık pil kutularına atmalarının yeterli olacağını ifade etti. Duracell olarak dezavantajlı bölgelerdeki çocuklara bilim setlerini ulaştırmaya başladıkları bilgisini paylaşan Sinanoğlu, ” Hedefimiz, yıl boyunca toplanacak atık 4 ton pil karşılığında toplam 4 bin çocuğa bilim setini ulaştırmak olacak. Bu kampanyada tüketicilerimizin sağlayacağı katkıya olan inancımız sonsuz” dedi.

Sürdürülebilirliğin Duracell’in odağındaki en önemli konulardan biri olduğunu vurgulayan Sinanoğlu, “Üç temel stratejimiz var: eğit, azalt ve topla. Gerek karbon emisyonunu ölçümleyen ve raporlayan ilk pil firması olmamız sebebiyle gerekse Avrupa’da bulunan bütün üretim tesislerimizin yeşil enerjiyle çalışıyor olması sebebiyle hem atık çıkmasını sıfırlıyoruz hem de karbon salınımını düşürüyoruz. Tüm ürünlerimizi yüzde 90 karton ve yüzde 100 geri dönüştürülmüş paketlerle tüketicilere ulaştırıyoruz” şeklinde konuştu. Duracell Ar-Ge laboratuvarlarında geliştirilen Optimum teknolojisinin, pil atıklarını azaltmadaki rolüne de değinen Sinanoğlu, “Verimsiz teknolojiyle üretilen piller ile karşılaştırdığınızda bir Duracell Optimum pil 30 tane sıradan çinko karbon pilin verdiği enerjiyi verebiliyor. Bir tane Duracell Optimum pil kullandığınızda bir atık pil ortaya çıkarken diğerlerinde 30 atık pil çıkartıyorsunuz. Duracell Optimum pil kullanarak çevre kirliliğini de minimuma indiriyoruz” açıklamasında bulundu.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.