MediaCat

Aşkın şehrinden sevgilerle

BBC’den olimpiyat aşkını kucaklayan animasyon.

26 Temmuz’da başlayacak Paris 2024 Yaz Olimpiyat Oyunları’nı ekran başındaki sporseverlerle buluşturmaya hazırlanan BBC, olimpiyatları in-house kreatif ajansı BBC Creative’in hazırladığı aşk dolu bir animasyonla karşılıyor.

Nexus Studios’tan Fx Goby yönetmenliğindeki animasyonda romantik aşk ile spor aşk yan yana geliyor ve “aşk şehri” Paris, türlü branşlarıyla bambaşka bir aşka ev sahipliği yapıyor. Edith Piaf’ın hayatının aşkı Fransız boksör Marcel Cerdan’dan esinlenerek yazdığı “Hymne A L’Amour” (Aşk İlahisi)  ile başlayan animasyonda 58 karede 36 sporcu yer alıyor.

BBC Creative Yönetici Kreatif Direktörü Rasmus Smith Bech, “Olimpiyat sporcularını daha evvel gezegendeki çok az kişinin yapabildiği şeyleri başarmaya iten, sporlarına duydukları büyük aşktır. Bunun, evlerdeki izleyicileri Aşk Şehri’ne götürmesini umduğum güzel bir kampanyayla kutlanmayı hak ettiğini düşünüyorum” diyor.

Filmi ince işçilik eseri olarak nitelendiren yönetmen Fx Goby, “Zarif nihai tasarımına ulaşmak yüzlerce saat aldı, orijinal tasarımların özünü tutmak adına kare kare titizlikle düzenlendi. Genel hatlara dayalı tipik 2D animasyonun aksine hacmi vurgulamak adına ışık ve gölge kullandık ve her bir illüstrasyonu etkili biçimde saniyede 25 kez yeniden oynattık” yorumunda bulunuyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.