MediaCat

Aşk, şiddet ve gerçekler

Day One’dan gençlere uyarı niteliğinde bir animasyon filmi.

Aşk, şiddet ve gerçekler

Cinsel istismar ve şiddetin yayılmasını önlemek adına çalışmalar yürüten Day One, aşk ve ilişkiler hakkında pek tecrübesi olmayan gençleri koruma altına almak amacı ile bu yıl Sevgililer Günü’nde animasyon formatında bir kısa film yayınladı.

Yönetmenliğini Guilherme Marcondes’in üstlendiği Sunshine adlı kısa animasyon filminde seyirci, genç bir kızın tesadüfler eşliğinde başlayan aşk hikâyesine davet ediliyor. Her ne kadar işler ilk başlarda rüya gibi görünse de saniyelerin ilerlemesi ile birlikte işler yavaş yavaş değişmeye başlıyor. Genç adamın gerçek yüzü ortaya çıkmaya başladıkça da hayat genç kız için çekilmez hale geliyor.

Filmde genç kıza yönelik fiziksel şiddete yer verilmiyor. Fiziksel şiddetten ziyade sözlü ve duygusal şiddetin öne çıkarılması aracılığıyla da şiddetin fiziksel şiddetten ibaret olmadığı vurgulanıyor.

Ana hedefi 16 – 19 yaş aralığı olan filmin esas amacı ise gençlere aşkın ve kötü davranışın birbirinden tamamen farklı kavramlar olduğunu göstermek.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.