MediaCat

Arkadaşlarını arayan çocuk heykeli

Belçika’da kayıp mülteci çocuklara dikkat çeken PR çalışması.

Arkadaşlarını arayan çocuk heykeli

Lost in Europe araştırmasına göre, 2018-2020 yılları arasında yoksulluk ya da savaş nedeniyle ülkelerini terk ederek Avrupa’ya gelen çocuklardan 18 bin 292’si kayboldu. Bu, Avrupa’da her gün 17 çocuğun kaybolduğu anlamına geliyor.

Savaştan ve şiddetten kaçanlara yardım eden Vluchtelingenwerk Vlaanderen (Flandre Mülteci Çalışmaları), 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’nde, Avrupa’da kaybolan mülteci çocuklara Belçika’nın başkenti Brüksel’de Place du Luxembourg’a yerleştirdiği saklambaç oynayan Issam adlı çocuk heykeliyle dikkat çekti. Ajans Mortierbrigade, Child Focus ve Caritas International işbirliğiyle hayata geçirilen PR kampanyasında gözlerini yuman Issam 1’den 18 bin 292’ye kadar saydı, saklanan değil kaybolan onbinlerce arkadaşını aradı. Pazar günü 10:00 – 16:00 arası meydandan geçenlere gönüllülerce bilgi sunuldu. İnsanlardan Issam’a arkadaşlarını bulabilmesi için yardım etmeleri istendi.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.