Lüksün tanımı

St. Vincent de Paul, İrlanda'da artan fiyatların etkisini "lüks" mağazasıyla gözler önüne seriyor.

25.11.2022 - 14:15 | Sencer Uçar

Ekonomik koşullardan ötürü temel ihtiyaçların her geçen gün daha fazla insan için lüks haline geldiği İrlanda’da ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatan St. Vincent de Paul (SVP), Noel öncesinde durumun ciddiyetini lüksün tanımını tartışmaya açarak vurguluyor.

Company of Huskies işbirliğiyle lüks Powerscourt Townhouse alışveriş merkezinde açılan “lüks” mağaza Essentielle, şık görünümüyle komşularından pek de farklı durmuyor. İçerisinde yer alan ürünler ise çok farklı. Mağazanın raflarındaki lüksler okul kitabı, eldiven, bebek bezi, palto ya da hijyen ürünleri. Yanlarında ise ürünlerin öykülerine yer veriliyor.

SVP yetkililerinden Daniel Alvey, “Yardım hatlarımız, ailesinin karnını doyuramayanlardan evlerini ısıtamayanlara, saat başı farklı yardım talepleri alıyor. Artan fiyatlar İrlandalı haneleri son 10 yıldır hiç zorlamadığı kadar zorluyor ki bu da yardım taleplerinin artacağı bir kışın bizi beklediği anlamına geliyor. Bu kampanyayla insanların yaşadığı çaresizliği göstermek ve bağışçılara yardım edebileceklerini hatırlatmak istedik” yorumunda bulunuyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: St. Vincent de Paul
  • Reklam Ajansı: Company of Huskies
Kaynak: The Stable

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.