Araştırmada Yenilikler Konferansı sona erdi

Konferansta "esneklik" konuşuldu.

10.05.2018 - 16:50 | MediaCat

Araştırmada Yenilikler Konferası sona erdi

Araştırma sektörünün büyüyüp gelişmesi, yenilikleri yakalaması ve böylelikle tüm sektörlerin rekabet edebilir hale gelmesi amacıyla Ipsos Türkiye tarafından dokuz yıldır düzenlenen Araştırmada Yenilikler Konferansı bu yıl 9 Mayıs’ta Four Seasons Hotel Bosphorus İstanbul’da gerçekleşti.

Katılım bedellerinin Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na yapılan bağışlarla ödendiği konferansta pazarlama ve araştırmanın en sıcak konuları, alanının global ve yerel uzmanlarıyla “Esneklik” teması kapsamında ele alındı.

CNN TÜRK’ün deneyimli ismi Başak Şengül’ün moderatörlüğünü üstlendiği konferansın açılış konuşmasını yapan Konferansı Başkanı ve Ipsos Türkiye CEO’su Sidar Gedik şu sözleri söyledi:

“Zaman zaman durup, kendimize, dünyaya ve işimize şöyle biraz dışarıdan ve nesnel bir şekilde bakmaya şiddetle ihtiyacımız var. Siyaseten, teknolojik olarak, sosyolojik olarak, iş yapış biçimleri anlamında imkansız dediğimiz bir çok şeyin hayatımızın yeni normalleri olduğunu yaşadık yaşıyoruz.

“Büyük gelişmelerin, değişimlerin yaşandığı bir dönemde uyum sağlayabilmek için kırılmadan esnemeyi öğrenmeliyiz. Esnemek sadece değişime uyum sağlamak da değil, aynı zamanda genleşmek demek. Yeni ürünler/hizmetler, yeni müşteriler/tedarikçiler, yeni coğrafyalar için genleşebilmeliyiz. Yeterli esnekliği gösteremediğimiz için belki de geçmişte pek çok gelişim fırsatını kaçırdık. Oysa ki yeni durumları, konuları anlamaya çalışmalıyız, tabii ki bunun için araştırma yatırımı yapmalıyız.

Araştırmada Yenilikler Konferası sona erdi

“Yaşarken, araştırırken, uyum sağlamaya, günü yakalamaya çalışırken kendimizi akışa bırakabilmek, mutlu olmayı başarabilmek de önemli. Konferansımız kapsamında tüm geniş kavramları ele almak elbette zor ancak olabildiğince pek çok konuya değinmeye çalıştık. Bu çerçevede; ekonomide, perakendede, reklamda, araştırmada ve de kişisel hayatımızda nasıl ve nereye kadar esnedik, esniyoruz, esnemeliyiz konularını uzman isimlerden dinledik ve hep birlikte tartıştık. Hem profesyonel hem de toplumsal paylaşım için hepimize güzel bir fırsat sunan Araştırmada Yenilikler Konferansımızın bu yıl dokuzuncusunu gerçekleştirmekten gurur duyuyoruz.”

Ipsos Path to Purchase Global Lideri Alison Chaltas’ın perakendede ve alışverişçilere dönük pazarlamada esneklik sağlayan uygulamaları örnekleriyle birlikte anlattığı “Perakende ve Alışverişçilerin Dünyasında Esneklik” isimli oturumun ardından Ipsos Marketing Science Direktörü Serkan Ceran ve Koç Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Ezgi Akpınar Uysal mood modelling uygulamasıyla Twitter kullanıcılarının ruh halini analiz ettikleri araştırmanın sonuçlarını dinleyicilerle paylaştılar.

Günümüzün en çok konuşulan konularından Bitcoin ve Blockchain platformunun da tartışıldığı konferansta “Yatırım Araçlarında Bitcoin Esnekliği” isimli panel Başak Şengül moderatörlüğünde BloombergHT Genel Yayın Yönetmeni Cüneyt Başaran, Sabah Gazetesi Ekonomi Müdürü Şeref Oğuz, Altınbaş Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Emre Alkin, Global Stratejist Şant Manukyan ve Kadir Has Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve Bloomberg BusinessWeek Türkiye köşe yazarı İsmail Hakkı Polat’ı ağırladı.

“Dijital Reklam Stratejilerinde Etkili ve Verimli Olmak için Esnek Taktikler” isimli sunumunun ilk bölümünde dijital reklamların verimli, ekonomik ve etkili olup olmadığı sorusunu masaya yatırırken ikinci bölümünde markalara yol gösterecek ipuçları paylaştı. Ipsos Connect Türkiye Genel Müdürü Yasemin Özen Gürelli moderatörlüğünde ve 4129 Grey CEO’su Alemşah Öztürk, Carat&Vizeum Dijital Yöneticisi Leyla Akcan ve Doğuş Yayın Grubu Dijtal Reklamlar Grup Başkanı Yakup Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşen “Dijital Platformlarla Birlikte Reklamlarda Esneklik” panelinde dijital platformlardaki reklam stratejilerinin nasıl geliştiği ve reklamveren olarak dijital platformların uyguladıkları stratejiler konuşuldu.

Etkinliğin son konuşmacısı “İkigai: Japonların Uzun ve Mutlu Yaşam Sırları” kitabının yazarlarından Francesc Miralles’ti. Türkiye’ye ilk kez, Araştırmada Yenilikler Konferansı vesilesiyle gelen Miralles Ikigai felsefesinin detaylarını dinleyicilerle paylaştı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.