Twitter ve Tivibu Spor’dan dijital yayın işbirliği

Genart ve OMD öncülüğünde UEFA Şampiyonlar Ligi projesi ile dijital ve televizyon daha da yakınlaşmış oldu.

10.05.2018 - 16:17 | MediaCat

Twitter ve Tivibu Spor'dan dijital yayın işbirliği

UEFA Şampiyonlar Ligi’nin resmî yayıncısı Tivibu Spor ve Twitter, markalara premium içerik projeleri sunmak adına bir medya ortaklığı başlattı. Markalar, bu ortaklık kapsamında hem resmi Şampiyonlar Ligi içerikleri hem de Twitter platformuna özel oluşturulan içerikler üzerinde reklam verebilecek.

Markalı premium içerikte televizyon ve Twitter yayın ortaklığı kapsamında Türkiye’de örnek teşkil eden bu proje, UEFA Şampiyonlar Ligi resmî içerikleri üzerinde Ruffles, Twitter ve Tivibu Spor birlikteliği ile gerçekleşti. FC Bayern Münih ve Beşiktaş Jimnastik Kulübü arasında bu sezon UEFA Şampiyonlar Ligi’nde oynanan iki karşılaşmanın önemli görüntüleri, FC Bayern Münih’in stadyumu Allianz Arena ve Beşiktaş Jimnastik Kulübü’ne ev sahipliği yapan Vodafone Park’tan yapılan Twitter Blue Room programları ve diğer orijinal içerikler, izleyiciyle #RufflesFutbolCoşkusu etiketi ve Ruffles sponsorluğunda buluştu.

UEFA Şampiyonlar Ligi yayın hakları sahibi Tivibu Spor ile birlikte markalara premium içerik projeleri sunmak için medya ortaklığı başlatan Twitter Türkiye ortağı Genart, ilk sponsorlu içerik anlaşmasını bu yılın Şubat ayında Ruffles Türkiye ve markanın medya ajansı OMD ile gerçekleştirdi. Böylece, hem UEFA Şampiyonlar Ligi resmî içerikleri hem de Twitter platformuna özel oluşturulan video içerikler üzerinde #RufflesFutbolCoşkusu etiketiyle izleyicilere ulaşma olanağı sağlandı.

Tivibu Spor’un Twitter hesabında goller, önemli pozisyonlar, sahaya giren kedi gibi eğlenceli ve heyecanlı anlar, Özgür Buzbaş, Erkut Öztürk ve Sinem Ökten’in canlı bağlantıları, İlhan Mansız, Ali Ece ve Nihat Kahveci’nin Twitter üzerinden gelen sorulara neredeyse eşzamanlı olarak verdikleri yanıtlar, son dakika haberleri, canlı stadyum atmosferi, analizler #RufflesFutbolCoşkusu etiketi ile paylaşıldı. UEFA Şampiyonlar Ligi’nin resmî atıştırmalık sponsoru olan Ruffles, yorumcu ve konuklara en iyi soruları soran takipçilere de final biletleri hediye etti.

Televizyonla dijital dünyanın her geçen gün daha da yakınlaşması anlamında örnek olan bu anlaşma kapsamında, maç önü ve sonrası dijital canlı yayınları, yorumcularla gerçekleşen röportajlar, Twitter’ın özel yayın konsepti Twitter Blue Room’dan yayınlandı. Anlaşma kapsamında, Twitter ve Tivibu Spor maç önü, devre arası ve maç sonu olmak üzere her biri üçer bölümden oluşan iki Blue Room programının ortak yapımcısı oldular. Ruffles sponsorluğunda gerçekleşen yayınlarda premium futbol yorumcu konukları ile 20’şer dakika süren bu dijital canlı yayınlar, 21-22 Şubat tarihlerinde Allianz Arena’da ve 14 Mart’ta Vodafone Park’ta oynanan Beşiktaş Jimnastik Kulübü – FC Bayern Münih maçlarında Twitter’dan Tivibu Spor hesabından yayınlandı.

Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün turnuvadaki en güzel gollerinin ve anlarının derlendiği “Teşekkürler Beşiktaş” videosu, günün bir numaralı trendi olmaya kadar yükseldi.

Proje 14 milyon görüntülenme, 10 milyondan fazla toplam video izlemesi, 2,7 milyon tekil izleyiciye ulaştı. Ruffles ise kampanya boyunca hedef kitlesinin yüzde 69’una ulaştı ve taraftarlara canlı, açık ve karşılıklı iletişim içeren deneyimler yarattı.

Twitter EMENA Global Markalar Başkanı Oliver Newton, projeyle ilgili şunları söyledi: “Twitter, insanların o anda ne olduğunu öğrendiği ve tutkularını besledikleri yer. Twitter’da en büyük tutkulardan biri de UEFA Şampiyonlar Ligi. İş ortaklarımız Tivibu Spor, OMD Türkiye ve PepsiCo/Ruffles Türkiye ile bu tutkuyu ateşleyebildik. Taraftarların, maç öncesi heyecanını kaçırmamaları için büyük maçın yayınları öncesi hatırlatıcılar yayınladı; taraftarlara özel içeriklerle idmanlar, gerçek zamanlı maç kesitleri ve stadyumdaki kalabalığın coşkusu da herkesin içinde yer alabileceği şekilde iletildi.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.