MediaCat

Apple Netflix’i satın alabilir

Citi analistleri Jim Suva ve Asiya Merchant’a göre satın alma ihtimali yüzde 40.

Apple Netflix’i satın alabilir

ABD Başkanı Donald Trump’ın kurumlar vergisi indiriminin uygulamaya girmesinin ardından, Citi analistleri Jim Suva ve Asiya Merchant tarafından Apple’ın Netflix’i satın alma ihtimalinin yüzde 40 olduğu yönünde bir analiz gerçekleştirildi.

Kurumlar vergisindeki indirimin yanı sıra şirketlere bir defaya mahsus olmak üzere denizaşırı hesaplarında bulunan paraları büyük vergi kesintileri olmaksızın ülkeye sokma şansının tanınması, analistlere göre çoğunluğu ABD dışında olmak üzere 252 milyar doları bulunan Apple’a yeni şirketler satın alma konusunda avantaj sağlayacak. Suva ve Merchant’ın analizine göre de Apple’ın satın alma tercihi en yüksek olan şirket Netflix.

Analistlerin söz konusu öngörüsü, Disney’in 21st Century Fox’u satın almasından önce yapılmıştı. 21st Century Fox ihtimalinin devre dışı kaldığı göz önünde bulundurulduğunda, Apple’ın bu yıl satın alma olasılığı bulunan diğer şirketler Hulu, Activision, Take-Two ve Electronic Arts olarak öne çıkıyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.