Pi makalelerinizi bekliyor

Popülizm konusundaki yazılarınızı bize gönderin. Son gün 7 Temmuz.

06.06.2017 - 16:25 | MediaCat

Pi makalelerinizi bekliyor

Reklam ve pazarlama dünyasının yaşadığı dönüşüm, daha önce benzeri görülmemiş çalışma ve üretim modelleri, dijitalle gelen yeni fırsatlar; geride kalan yöntemler, iletişimin yeni kanalları ve yaratıcı dünyanın ardındaki devasa iş hacmi… Reklam, pazarlama ve iletişime dair her şeyi anlamaya ve anlatmaya çalışanlar; kendilerini iyi ifade edebildiğini düşünenler; Pi dergisi makalelerinizi bekliyor.

Pi dergisi aşağıda paylaşılan başlıklar kapsamında sektör profesyonellerinin, akademisyenlerin ve doktora eğitimlerine devam eden öğrencilerin nitelikli ve özgün bilimsel yazılarını ve araştırmalarını yıl boyunca kabul edecek. Paylaşılan makaleler akademik yazım kurallarına uygun olmalı; kaynak gösterimi eksiksiz yapılmalıdır.

Makale ve araştırmalar, Kapital Medya bünyesindeki yazı işleri çalışanları ve akademik danışmanlarımız tarafından değerlendirilecektir. Paylaşılacak makaleler 2000 sözcükle sınırlı olmalıdır.

Gelecek sayımız: Popülizm

Donald Trump, Marine le Pen, Vladimir Putin, Narendra Modi, Viktor Orban… Farklı coğrafyalarda ancak ortak bir tarihsellik içinde siyaset sahnesinde boy gösteren bu aktörler, küresel siyasetin hâkim karakterini betimlerken anahtar sözcük konumuna geliyorlar. Ekonomik sorunlar, mülteci krizi, Avrupa Birliği’nin geleceği, Doğu ve Batı arasındaki güç dağılımı ve yanıt arayan diğer sorular artık kendisini bir çıkış yolu olarak sunan popülizm olgusu dışarıda bırakılarak tartışılamıyor.

Peki, popülizm yalnızca siyasette karşılaştığımız bir fenomen mi? Yoksa popüler kültür ürünlerinde, televizyon dizilerinde ve filmlerde, reklamlarda, hatta güncel iletişimin bütün kanallarında karşımıza çıkan bir durum mu? Pek çok konu ve disiplin açısından incelenmeye değer bir fenomen olan “popülizm”i merkezine alacak yeni sayımız için yazılarınızı bekliyoruz.

Yazılarınızı 7 Temmuz 2017 tarihine kadar yaziisleri@kapital.com.tr e-posta adresine, konu kısmına Pi (Popülizm) yazarak gönderebilirsiniz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.