MediaCat

Anadolu Sigorta’nın ‘aduket’li reklamının medya yansımaları

Reklam filmi hem yurt içinde hem de yurt dışında ses getirdi.

Anadolu Sigorta’nın ‘aduket’li reklamının medya yansımaları

Bir süredir reklam kampanyalarında kullandığı mizah diliyle dikkat çeken Anadolu Sigorta‘nın ‘Kaskosuz Sürücüye Aduket Şoku’ başlıklı son reklam filmi, YouTube‘daki ikinci haftasında neredeyse 2 milyon izlenme oranına ulaşarak markayı viral başarıyla tanıştırdı.

Her ne kadar marka bugün filmi televizyon ekranlarına taşımayı planlıyor olsa da, başlangıçta online için hazırlanan film, sadece dijital mecralarda konuşulmakla kalmadı, hem ulusal hem de uluslararası ana akım mecralarda da adından çok söz ettirdi.

İşte Rabarba imzalı reklam filmin medya yansımaları:

YouTube

YouTube’a 20 Şubat’ta eklenen video, bugün 1,9 milyonu aşan gösterim oranına ulaşmış durumda. Filmin platformdaki viral başarısında şüphesiz 9 binden fazla kullanıcının beğenisinin ve yapılan yaklaşık 2 bin yorumun da katkısı var.

Facebook

Markanın resmi sayfasının yanı sıra Rabarba’nın da kendi sayfası üzerinden Facebook‘da yayılmasına katkı sağladığı reklam filminin bu sosyal ağda hızla yayılmasını sağlayan en büyük ekten, çalışmanın öykündüğü Street Fighter oyunun resmi sayfasının da filmi paylaşması oldu. Facebook’ta toplamda 27 binin üzerinde paylaşım ve 40 bine yakın beğeni oranına ulaştı. Film ayrıca, 13 binin üzerinde yorum aldı.

Twitter

Film Twitter kullanıcıları tarafından da yoğun ilgi gördü. Filmin sadece YouTube bağlantısı, yayınlandığı günden bugüne 2 binin üzerinde tweet’lendi.


Ekşi Sözlük

Ekşi Sözlük’te açılan ‘anadolu sigorta’nın ryu’lu aduketli reklam filmi’ başlığına 200’e yakın girdi kaydedildi. Reklam filminde kaskosuz sürücüyü canlandıran aktörün ‘Kolpaçino: Bomba’ filminde canlandırdığı güvenlik görevlisi karakteri ile hafızalarda yer etmiş olması da, filmin Ekşi Sözlük‘te konuşulmasını sağlayan nedenlerden birisiydi.

Street Fighter'a gönderme yapan reklam filmi hem yurt içinde hem de yurt dışında ses getirdi.

Dijital Yayınlar

Film MediaCat’ten Bigumigu’ya, Reklamazzi’den Onedio’ya değişen onlarca dijital mecrada habere konu oldu. Kotaku, Gameslife ve Gamergen gibi uluslararası popüler oyun bloglarının da dikkatinden kaçmayan film, sonrasında Akşam Gazetesi Habertürk gibi ulusal ve Mirror, La Republica gibi uluslararası ana akım mecraların haber akışlarında da kendisine yer buldu.

Street Fighter'a gönderme yapan reklam filmi hem yurt içinde hem de yurt dışında ses getirdi.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.