MediaCat

Anadolu Grubu’nda bayrak değişimi

Anadolu Grubu İcra Başkanı olarak görev alacak isim belli oldu.

Anadolu Grubu bünyesinde 26 yıldır artan sorumluluklarla görev alan Burak Başarır, grubun icra başkanlığına atandı. Başarır, yeni görevine 1 Nisan itibarıyla başladı.

American River College’da uluslararası işletme ve bilgisayar alanındaki eğitimlerini tamamlamasının ardından California State University of Sacramento’da işletme öğrenimi gören Burak Başarır, 1995 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. 1998 yılında Coca-Cola İçecek’e (CCI) katıldı, artan yönetim sorumluluklarıyla farklı roller üstlendi ve 2005 yılında CFO pozisyonuna terfi etti. CCI’ın halka arzı ve CCI-Efes Invest finansal birleşmesine liderlik eden Başarır, 2010-2013 yılları arasında Türkiye bölge başkanı olarak CCI’ın satış hacmi ve gelir açısından en büyük operasyonunu yönetti. 2014’te Coca-Cola İçecek A.Ş.’ye CEO olarak atanan Başarır, 2023 yılından bu yana Anadolu Grubu İcra Başkan Yardımcılığı görevini yürütmekteydi.

Başarır, Coca-Cola İçecek’in Türkiye’den Çin sınırına kadar uzanan geniş bir coğrafyada 12 ülkede üretim yapan çokuluslu bir şirket konumuna ulaşmasında liderlik rolünü üstlenmişti. Coca-Cola İçecek CEO’su olarak görev yaptığı süre içerisinde Institutional Investor tarafından üç yıl arka arkaya “en iyi CEO” seçilen Başarır, Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) üyeleri arasında yer alıyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.