Amazon ürün yorumlarını bağışa çeviren kampanya

BETC ve L'Auberge des Migrants'dan Calais'deki mültecilere yardım etmenin farklı bir yolu.

26.01.2021 - 17:50 | Sencer Uçar

Amazon ürün yorumlarını bağışa çeviren kampanya

Fransa’nın kuzeyinde Calais’de mültecilere uzun yıllardır gıda, giyecek ve hijyen ürünleri ulaştıran sivil toplum kuruluşu L’Auberge des Migrants, kampları 2016 yılında boşaltılan ve pandeminin de etkisiyle koşulları daha da kötüleşen mültecilere yardım edebilmek için reklam ajansı BETC işbirliğiyle rotasını Amazon’a çevirdi.

Gönüllülerin pandemi kaynaklı kısıtlamalardan ötürü bölgeden uzak kaldığı, bağışların ekonomi nedeniyle düştüğü bu dönemde, bir zamanlar mülteci olarak Calais’de bulunanlar, Amazon’da satılan diş fırçasından iç çamaşırına, konserveden şekere birçok ürünün yorumlarına Calais tecrübelerini yazdı. Ürünü satın almak için sayfayı ziyaret edenlerin hem mülteci hikâyelerini görebilmeleri hem de ürünleri bağışlayabilmeleri sağlandı.

Amazon’da bir istek listesi oluşturan kuruluş, dileyenlerin bu liste aracılığıyla mültecilere yardımda bulunmasını mümkün kılıyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: L'Auberge des Migrants
  • Reklam Ajansı: BETC
Kaynak: Lbbonline.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.