Çocuklara sebzeyi sevdiren tabak

Hollandalı HAK ve DDB Unlimited'ın hedefi çocukların daha fazla sebze yemesini sağlamak.

26.01.2021 - 15:14 | Sencer Uçar

Çocuklara sebzeyi sevdiren tabak

Sağlıklı beslenme alışkanlığının kazanılmasında 4 ila 8 yaş arası kritik rol oynuyor ancak çocukların sebzelerle arası her daim iyi olmuyor. Sebzeyle arası iyi olmayan ufaklıkların beslenmelerinde sebzeye daha fazla yer vermelerini hedefleyen Hollandalı sebze markası HAK ise mevcut soruna özel tasarım tabaklarla müdahale etmeye çalışıyor.

Reklam ajansı DDB Unlimited ve Waarmakers Design’ın, Wageningen Üniversitesi içgörüleri ışığında hazırladığı The Helping Plate, birtakım görsel oyunlarla sebzeleri daha cazip hale getiriyor. İçerisine konulan sebzelerin miktarını daha azmış gibi gösteren ve ebatları sayesinde çocuklara yetişkin tabağında yiyorlarmış izlenimi veren tabak, beyaz rengi sayesinde sebzelerin daha lezzetli olduğu algısını da destekliyor.

Tabağın herkes için işe yarayacağını garanti edemeyeceklerini ancak tabağı deneyenlerin tamamına yakınından olumlu geridönüş aldıklarını belirten HAK Pazarlama ve İnovasyon Direktörü Nicole Freid, “Ebeveynlerin çoğu, tabak sayesinde çocuklara sebze yedirmenin eskisine kıyasla daha kolay olduğunu bildirdi. Aynı zamanda çocuklar, tabağın yetişkin tabağına benzerliğine olumlu tepki verdi. Ebeveynlerin günlük önerilen 100 – 150 gram sebze tüketimi konusundaki farkındalıkları da arttı. İlerleyen günlerde elde edeceğimiz kullanıcı deneyimleri için meraklıyız” yorumunda bulundu.

KÜNYE

  • Reklamveren: HAK
  • Reklam Ajansı: DDB Unlimited
Kaynak: Ad Age

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.