MediaCat

Amazon 9 bin çalışanı işten çıkaracak

İşten çıkarmalar ağırlıklı olarak reklamcılık, bulut bilişim ve Twitch birimlerinde gerçekleşecek.

Amazon 9 bin çalışanı işten çıkaracak

Dünya genelinde 1 milyon 500 bini aşkın çalışanı bulunan Amazon, bir kez daha geniş çaplı işten çıkarma kararı aldı. CEO Andy Jassy’nin çalışanlarla paylaştığı bilgiye göre, Amazon önümüzdeki haftalarda globalde 9 bin çalışanıyla yollarını ayıracak.

Maliyet azaltmak için alınan işten çıkarma kararı, ağırlıklı olarak AWS bulut birimi, PXT, reklamcılık ve Twitch’te gerçekleşecek.

Çoğu teknoloji şirketi gibi Amazon da geçtiğimiz yıl maliyet azaltmak adına geniş çaplı işten çıkarma yoluna gitmiş ve 18 bin çalışanını işten çıkarmıştı.

Amazon CEO’su Andy Jassy, çalışanlarla paylaştığı açıklamasında şirketin son yıllarda önemli miktarda personel alımı gerçekleştirdiğini ancak ekonomideki belirsizliğin şirketi maliyet ve personel azaltmaya zorladığını ifade etti. Jassy, işten çıkarma adımının zor bir karar olduğunu fakat uzun vadede şirket için en iyisi olduğunu düşündüklerini de ekledi.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.