Allianz Türkiye’de üst düzey atama

Şirket yeni pazarlama genel müdür yardımcısını duyurdu.

26.09.2016 - 08:20 | MediaCat

Allianz Türkiye'de üst düzey atama

Bünyesinde Allianz Sigorta, Allianz Hayat ve Emeklilik ile Allianz Yaşam ve Emeklilik şirketlerini barındıran Allianz Türkiye’de pazarlama genel müdür yardımcılığına getirilen isim Okan Özdemir oldu.

İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü mezuniyetinin ardından European School of Management and Technology’de işletme alanında yüksek lisans eğitimi alan Özdemir, kariyerine 1996 yılında Barem Research International’da özel müşteriler kıdemli kantitatif araştırmalar müdürü olarak başladı. 2001 yılında katıldığı Allianz Türkiye’de bugüne kadar pazarlama uzmanı, İstanbul Anadolu Yakası acente temsilcisi, İstanbul Anadolu Yakası bölge müdürü, acenteler satış grup başkanı, satış ve dağıtım kanalları grup başkanı olarak çalışan Okan Özdemir, son iki yıldır Allianz Türkiye Satış ve Dağıtım Kanalları Direktörü olarak görev alıyordu.

Okan Özdemir yeni görevi kapsamında Allianz Türkiye’nin pazarlama, müşteri stratejileri yönetimi, marka, kampanya yönetimi ve pazarlama iletişimi ile dijital dönüşüm stratejilerinden sorumlu olacak.