MediaCat

Albay KFC için geri döndü

Marka, yeni kampanyasında kurucusu Albay Harland Sanders’ı hayata geri döndürdü.

Albay KFC için geri döndü

KFC markasının sahibi Yum! Brands, markanın yeni kampanyası için gizli tarifinin yaratıcısı Albay Harland Sanders‘ı yeniden hayata döndürüyor. Kampanyanın açılışını Albay’ın “ulusa sesleniş” videosu ile yapan marka, yaşamını 1980’de yitiren Sanders’ın renkli hayat hikâyesini eğlenceli bir biçimde sunan bir de mikrosite hazırladı. Hazırlanan site sadece hayat hikâyesini anlatmakla kalmıyor, aynı zamanda Albay’ın öyküsü üzerine kurgulanmış 8 bitlik bir oyun da barındırıyor.

Albay KFC için geri döndü

CNN, kampanyanın ABD’de, ülkeye silahlı kuvvetlerde hizmet verirken yaşamlarını yitirenlerin anıldığı “Memorial Day”de yayınlanmaya başlayacağını söylüyor. Her yıl Mayıs ayının son Pazartesi gününde anılan özel gün, bu yıl 25 Mayıs’a denk geliyor. Markanın imajını yenilemeyi hedeflediğini söyleyen CNN, yeni kampanya ile birlikte restoranların iç ve dış tasarımlarının yenileneceğini ve bir grup yeni ürünün satışa sunulacağını söylüyor.

Aynı zamanda markanın 75’inci yaşını kutlayacak kampanya Wieden + Kennedy imzası taşıyor.

Kaynak: CNN

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.