Akbank’ta genel müdür değişikliği

Zafer Kurtul'dan boşalan Akbank Genel Müdürlüğü görevine, Akbank Kurumsal ve Ticari Bankacılıktan Sorumlu...

08.06.2009 - 09:51 | MediaCat

Zafer Kurtul’dan boşalan Akbank Genel Müdürlüğü görevine, Akbank Kurumsal ve Ticari Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Vekili Ziya Akkurt getirildi.

Akbank’tan yapılan yazılı açıklamada, bankanın Yönetim Kurulu toplantısında, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Görevli Üye Akın Kozanoğlu’nun emekliliği nedeniyle boşalan Yönetim Kurulu Üyeliğine Zafer Kurtul’un getirildiği belirtildi.

Kurtul’un, ayrıca Akbank Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Murahhas Üye olarak görevlendirildiği kaydedildi.

Zafer Kurtul’dan boşalan Akbank Genel Müdürlüğü görevine de Akbank Kurumsal ve Ticari Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Vekili Ziya Akkurt’un getirildiği bildirildi.

Ziya Akkurt, konuya ilişkin değerlendirmesinde, Akbank’ta genel müdürlük pozisyonuna getirilmesi nedeniyle gurur duyduğunu dile getirerek, şunları kaydetti:

“Türkiye’nin en değerli bankası olan, Avrupa’nın da en değerli bankaları arasında yer alan ve tam 13 yılı aşan bir süredir çeşitli kademelerinde görev yaptığım Akbank’ta genel müdürlük pozisyonuna getirildiğim için gurur duyuyorum. Akbank’ın, Türkiye’nin en değerli bankası konumunu sağlamlaştırmak, müşterilerimize, çalışanlarımıza, ortaklarımıza ve tüm paydaşlarımıza değer katmak ve ekonomimizin dinamik büyümesini desteklemek önümüzdeki dönemde de öncelikli hedefimiz olacaktır.”

ZİYA AKKURT KİMDİR?

1961 yılında Diyarbakır’da doğan Ziya Akkurt, orta öğretime Diyarbakır Anadolu Lisesinde başladı ve Ankara Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. 1983 yılında ODTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden mezun olman Akkurt, iş hayatına 1983 yılında Interbank’ta müşteri temsilcisi olarak başladı ve 1989 kadar kredi ve pazarlama, yurt dışı pazarlama görevlerinde bulundu.

Ziya Akkurt, 1989–1991 yıllarında BNP-AK-Dresdner Bankası’nda pazarlama müdürü, 1991–1996 yılları arasında Osmanlı Bankası ve Banque Paribas/Paris’te, finansal kuruluşlar pazarlama ve ülke kredileri sorumlusu olarak çalıştı.

Akkurt, 1996 yılında Akbank’a kurumsal bankacılık bölüm müdürü olarak katılırken, 1997 yılında genel müdür yardımcısı olarak görev aldı. Akkurt, 2001 yılında başlatılan Yeni Ufuklar Değişim Projesinde aktif olarak görev aldı ve ticari krediler, ticari ve kurumsal bankacılık ve proje finansmanları bölümlerini yeniden yapılandırma sorumluluğunu yürüttü.

2008 yılında Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş’ye Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak atanan Akkurt, 2009 yılı nisan ayında Kurumsal ve Ticari Bankacılıktan sorumlu Genel Müdür Vekili olarak Akbank’ta çalışma hayatına devam etti.

Akkurt, aynı zamanda, 1996–2008 yılları arasında sırasıyla BNP-Ak-Dresdner Bank, BNP-Ak-Dresdner Finansal Kiralama şirketlerinde Kredilerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyeliği, 2006–2008 yılları arasında Akbank A.G./Almanya Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu.

Kaynak: hurriyet.com.tr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.