Akbank’a “Türkiye’nin En İyi Bankası” ödülü

Akbank, Dünya'nın En İyi Bankaları 2012 değerlendirmesinde Global Finance tarafından Türkiye'nin En İyi Bankası seçildi.

22.10.2012 - 07:00 | MediaCat

Uluslararası seçkin finans yayınlarından Global Finance tarafından düzenlenen, “Dünya’nın En İyi Bankaları” değerlendirmesinin 2012 sonuçları açıklandı.

13 Ekim’de Tokyo’da, IMF toplantıları sırasında gerçekleştirilen ödül törenine seçkin uluslararası bankalar ve üst düzey yöneticileri katıldı. Akbank, Dünya’nın En İyi Bankaları 2012 değerlendirmesinde Global Finance tarafından Türkiye’nin En İyi Bankası seçildi.

Bu yıl 19’uncusu düzenlenen Global Finance “Dünya’nın En İyi Bankaları” ödüllerinde büyük bir çekişme yaşandığını vurgulayan Global Finance Editörü ve Yayıncısı Joseph Giarraputo, 2012’nin Merkez Bankasının zorunlu rezervlere getirdiği artış ve uyguladığı sıkı para politikası ile şekillenen zorlu bir yıl olduğunu, Akbank’ın uluslararası finansal piyasalarda yaşanan çalkantılara rağmen mevduat ve kredilerini sağlıklı ve sürdürülebilir şekilde büyütmeye devam ettiğini ifade etti.

Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil ise bankanın sağlıklı ve kârlılık içinde büyümeye odaklandığını söyledi. Strateji, altyapı, verimlilik ve teknoloji konularına önemli zaman harcadıklarını belirten Binbaşgil, bu alanlardaki yatırımlarına devam ettiklerini, bu yıl 120 milyon dolarlık teknoloji yatırımı yapacaklarını dile getirdi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.