Sebo: En hızlı ve temiz çaycı

Ajans Çaycıları serisi KARPAT ziyaretiyle devam ediyor.

10.04.2017 - 16:10 | MediaCat

Sebo: En hızlı ve temiz çaycı

KARPAT’ın nüfusu 27 olabilir ama bu, ajansın çay yükünün hafif olduğu anlamına gelmiyor. Çaydan vazgeçemeyen ajansı “en hızlı ve temiz çaycı” olduğundan şüphe duymayan Sebahat Can anlatıyor.

Ne kadar zamandır bu iştesiniz, nasıl başladınız?

Üç yıldır çaycılık yapıyorum. Bir arkadaşım vasıtasıyla başladım. Çok da memnunum işimden açıkçası.

Sebo: En hızlı ve temiz çaycı

Ayşegül Dinç
Account Supervizor

Güler yüzlü ve hoşsohbettir Sebahat Abla. Buradaki yoğunluk sebebiyle yerimizden kalkamadığımız olur, o zamanlarda çay servisi yaparak havamızı değiştirir, bir mola sağlar bizim için sağ olsun.

Eh, ben de Rizeli olduğum için çaya karşı ekstra bir sevgim var. Sevdiğimiz başka içecekler de var ama hiçbiri çayın yerini tutmaz bence.

Bu işi KARPAT’ta yapmak nasıl hissettiriyor size?

İşimi çok severek yapıyorum. Buradaki insanlarla çaycı – çalışan gibi değil arkadaş ya da abla – kardeş gibi ilişkimiz. Arkadaşların hepsinden büyüğüm galiba, bu yüzden onlara biraz koruyucu gözle de bakıyorum. Şunu yemeyin, içmeyin; şu faydalı bu yararlıdır gibi uyardığım oluyor onları. Kendi çocuklarıma yaptığım gibi. Ortamımız çok tatlı, şirin ve sıcak.

En çok ne içer arkadaşlarınız?

Tabii ki çay.

Sebo: En hızlı ve temiz çaycı

Sumru Gözaydın
Account Executive

Ajansımızda en çok çay içilir, özellikle yemek sonrasında çok çabuk tüketiriz. O yüzden iki çay birden demler Sebahat Abla’mız.

Nasıl demlediğini bilmiyorum ama kendine göre bir formülü var kesinlikle. Biz onu seviyoruz o da bizi seviyor ve ben onun çayını güzel yapanın bu sevgi olduğuna inanıyorum.

Ne kadar içilir, aşağı yukarı bir tahmininiz var mı?

Valla biz burada 27 kişiyiz ama toplantılara gelen giden insanlarla bu sayı artıyor tabii. Sürekli olarak çay demlediğim için net bir sayı vermem zor. 100 bardaktan fazla olduğu kesin.

Kendinize özel bir demleme formülünüz var mı peki?

Benim stilim biraz farklıdır. Çay otunu önce bir sıcak bir soğuk suyla yıkarım. Demlerken de hep iyi su kullanırım. Böyle daha lezzetli olduğunu düşünüyorum. Arkadaşlar da aynı fikirdeler çünkü söylediklerine göre ben geldiğimden beri daha fazla çay içiliyormuş ajansta.

Sebo: En hızlı ve temiz çaycı

Kaan Arslan
Stratejik Planlama

Ben Karadenizliyim. Çay konusunda tutkuluyum tahmin edebileceğiniz gibi.

Lezzet, keyif ve gerekliliktir bence çay. Sebo da bizi asla mahrum bırakmaz. Buradaki mesaimizde çayın oynadığı kritik rolü düşündüğünüzde, çaysız kalmamızın büyük bir eksikliğe sebep olacağına şüphe yok.

Rutin bir gün nasıl başlıyor sizin için?

Sabah gelir gelmez mutfağı şöyle bir düzenler, sonra hemen çayımı demlerim. Arkadaşlar gelene kadar hazır olur zaten. Onların gelmesiyle beraber çay içmeye başlar bir daha da durmayız.

Mutfakta katı kurallarınız var mıdır?

Ben titiz bir insanım. Bu yüzden hijyene çok önem veririm. Bir de sürekli topludur mutfağımız, dağınık göremezsiniz. Kullanılan bardaklar hemen yıkanır yerine konur. Arkadaşlarım da bu konuda dikkatlidir.

Sebo: En hızlı ve temiz çaycı

Yağmur Erengül
Account Director

Çay burada sabah, öğlen, akşam, gece, hafta sonu… İçilir de içilir.

Ben iki senedir buradayım ve gelmeden önce çok çaycı bir insan değildim. Buraya geldikten sonra öyle bir alıştım ki çay olmadan yaşayamaz hale geldim. Demleme konusunda bir ordinaryüs değilim tabii ama Sebo’nun çayının lezzetinden eminim çünkü ben herkesin çayını içemem.

İşinizle bir ödül alacak olsanız, hangi kategoriden olurdu bu ödül?

Hızlı ve temizimdir. Buradaki herkes de bilir bunu. En hızlı ve temiz çaycı ödülünü alırdım herhalde.

Sebo: En hızlı ve temiz çaycı

Korcan Yıkılmaz
Sanat Yönetmeni

Çayımız hiç bayat olmaz bizim, sürekli yenilenir bu yüzden de hep lezzetlidir.

Sebahat Hanım hızlı, neşeli ve hamarat bir insan ve çay dışında yaptığı en iyi şey bizi motive etmek kesinlikle. Ajansın temel gıdası ve motivasyonu zaten çay. O olmadan olmaz. Sohbetin ve iletişimin sebebidir.

Arkadaşlarınıza iletmek istediğiniz bir mesaj var mı?

Hepsi çok iyi kalpli, çok sıcak insanlar. Onları çok seviyorum. Enerjilerini hissettikçe işimi daha keyifle yapıyorum. Sağ olsunlar, hepsine hayırlı işler diliyorum.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.