AirTies Ukrayna pazarına girdi

Geniş bant ve kablosuz ağ ürünlerinde Türkiye’de pazar lideri olan AirTies, "EMEA bölgesinde pazar liderliği...

06.05.2009 - 11:25 | MediaCat

Geniş bant ve kablosuz ağ ürünlerinde Türkiye’de pazar lideri olan AirTies, “EMEA bölgesinde pazar liderliği” hedefine doğru kararlılıkla ilerliyor. Grup, Yunanistan’ın en büyük perakende teknoloji market zinciri Multirama’da kablosuz modemde en çok satılan ikinci marka oldu. Ukrayna’nın teknoloji sektöründeki en büyük üç distribütöründen biri olan Versiya – Trading ile satış ve dağıtım anlaşması imzaladı.

Şubat 2004’te, kuruluşundan itibaren üç yıl içersinde, Silikon Vadisi’nde önemli başarılara imza atan 18 Türk AR-GE mühendisini de Türkiye’ye getirerek “tersine beyin göçünü” başlatan AirTies, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) bölgesinde lider olma hedefine doğru kararlılıkla ilerliyor… Türkiye’de, sektörde yarattığı farkla kısa sürede pazar liderliğine ulaşan şirket, Türk Telekom gibi önde gelen pek çok servis sağlayıcısının tedarikçisi oldu. Elektronik cihazları birbirine, internete ve insanlara kablosuz olarak bağlayan teknoloji ve ürünler geliştiren AirTies, daha önce giriş yaptığı Yunanistan ve Ukrayna pazarında, bugün, yerel dinamiklere göre geliştirdiği teknoloji, satış ve pazarlama stratejileri ile önemli adımlar atıyor. AirTies, Türkiye’de, kuruluş aşamasındayken, bu yönde oluşturduğu ve kısa sürede pazar liderliğine ulaştığı iş modelini, şimdi yurtdışında uyguluyor…

AirTies, Yunanistan’ın en büyük perakende teknoloji marketi Multirama ile çalışmaya başlamasının ardından, kısa bir süre içinde, ilk üç ayda yakaladığı satış rakamları ile rakiplerinin önüne geçti, modemde en çok satılan ikinci marka oldu. Erişim noktası ve switch ürünlerinde en çok satan marka oldu. Kullanıcıların, özellikle, turizm sektörü temsilcilerinin, Yunan adalarında kablosuz iletişim ihtiyaçlarını karşılamak için erişim noktası ürününü satın almayı tercih ettikleri gözlendi. AirTies, Yunanistan’da aynı zamanda ülkenin en güçlü distribütörü “Infoquest” ile birlikte çalışıyor.

Şirket, Ukrayna’da ise o bölgedeki en büyük üç distribütörden biri olan Versiya – Trading ile satış ve dağıtım anlaşması yaptı. Ukrayna’nın en çok tanınan dijital elektronik parça ve aksesuar üreticisi de olan Versiya – Trading ile yapılan çalışmaların yanında, AirTies, ülkenin en güçlü teknoloji marketleri Metro ve Gigabyte ile son kullanıcıya ulaşıyor. İlk dönem sonuçlarına göre, özellikle kablosuz ürünler ve routerlar en çok satılan ürünler arasında yer alıyor.

Krizin etkilerinin yoğun bir şekilde hissedildiği bir dönemde, iş hedefleri doğrultusunda yurtdışındaki çalışmalarını sürdüren ve başarılı sonuçlara ulaşan AirTies’ın Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Çelebi, gerçekleşen basın toplantısında yaptığı konuşmada, bu dönemi, özellikle yeni giriş yaptıkları pazarlardaki “yerelleşme süreci” olarak da değerlendirerek, bu sürecin, grubun pazar liderliği hedefi için önemli bir altyapı oluşturduğuna da dikkat çekti.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.