Teknoloji Fast50 heyecanı başladı

Türkiye'nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerini belirlemeyi hedefleyen Deloitte Teknoloji Fast50...

06.05.2009 - 11:17 | MediaCat

Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerini belirlemeyi hedefleyen Deloitte Teknoloji Fast50 Türkiye 2009 Programı’na başvurular başladı. Türk Telekom’un ana sponsorluğunda gerçekleştirilecek olan programda bu yıl özel bir ödül kategorisi daha yer alıyor. “Big Stars” adıyla düzenlenen yeni kategori krize rağmen Türkiye’nin yüksek performans gösteren şirketlerini belirlemeye yarayacak.

Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerinin belirleneceği Deloitte Teknoloji Fast50 Türkiye 2009 Programı için başvuru süreci başladı. Programa katılacak olan firmaların başvuruları resmi olarak 20 Haziran 2009 tarihinde sona erecek. Bu yıl dördüncüsü düzenlenen programa yapılan başvurular değerlendirilerek belirlenecek en hızlı büyüyen şirketlere çeşitli kategorilerde ödüller verilecek ve Avrupa’nın hızlı büyüyen teknoloji şirketleri ligine dahil olacaklar. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Türk Telekom’un ana sponsorluğunda gerçekleşecek olan Teknoloji Fast50’de Türkiye’nin kesintisiz olarak üç yıl programda yer alarak en hızlı büyüyen şirketi de Türk Telekom Teknoloji Özel Ödülü ile onurlandırılacak. Programa geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Interpro Holding, Türkiye Bilişim Vakfı (TBV), Türk Elektronik Sanayicileri Derneği (TESİD), Türkiye Bilişim Derneği (TBD), Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD), Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV) iş ortakları olarak destek veriyor.

Deloitte Teknoloji Fast50 Türkiye Programı kapsamında bu yıl ilk kez farklı bir ödül kategorisi daha yer alacak.

Big Stars adıyla başlatılan yeni ödül kategorisinde, 2008 mali yılı süresince gelirleri 50 milyon Euro ve üzeri olan şirketler son beş yıldaki büyüme hızlarına göre kendi aralarında değerlendirilecekler. Big Star firmalarının da kendi geliştirdikleri teknolojilerin gelirlerine büyük bir katkı yapıyor olması ve AR-GE’ye ciddi oranda para ayırmaları gerekiyor.

Türkiye ekonomisinin dinamik yüzünü sergileyen ve artık geleneksel bir yarışma haline gelen Deloitte Teknoloji Fast50 Türkiye için Deloitte Türkiye Ortağı ve TMT (Telekom, Medya, Teknoloji) Endüstri Lideri M. Sait Gözüm şunları söyledi:

“Deloitte’un küresel düzeyde 1995’ten beri düzenlediği Deloitte Teknoloji Fast50 programının ülkemizde gelmiş olduğu nokta ve iş dünyamızdan görmüş olduğu ilgi bizi son derece sevindiriyor. Bu program sayesinde teknoloji sektörümüzün başarılarını ve dinamizmini hem ulusal hem de uluslararası alanda tanıtma olanağı buluyoruz. Bugüne kadar Deloitte Teknoloji Fast50 Türkiye Programı’na katılan şirketlerimizden bir kısmı birleşmeler ve yeni yatırımlar sayesinde küresel oyuncu olmayı başardılar. Programda başarı gösteren şirketlerimiz geleceğin inovasyonda olduğuna inanan, dinamik ve yenilikçi, hızla değişen pazar koşullarına ayak uydurabildikleri için bu listede yer alabiliyorlar.”

Bu yıl Deloitte Teknoloji Fast50 Türkiye Programı’na yeni bir ödül kategorisinin dahil edildiğini belirten Gözüm, sözlerine şöyle devam etti:

“Bu yıl programa, kriz dönemine rağmen yüksek performans sergileyen şirketlerimizi belirlemeyi sağlayacak yeni bir kategori ilave ettik. Kuşkusuz bu ödülün de içinde bulunduğumuz şu dönemde herkes için önemli bir motivasyon kaynağı olacağı kanısındayım. Bu program sayesinde Türk ekonomisini daha ileriye götüren şirketlerimizi desteklemeyi hedefliyoruz. Bu nedenle programa önemli bir katılım bekliyor, dünya kulvarlarında yerlerini almak üzere yenilikçi şirketlerimizi Deloitte Teknoloji Fast50’ye davet ediyoruz.”

Geçen yıl düzenlenen Fast 50 Türkiye Programı’nda son beş yılda %3031oranında büyüme elde eden PhonoClick birinci olmuştu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.