Koç Fest Üniversiteler basketbol şampiyonları belli oldu

Dördüncü yılında daha fazla gence eğlence ve sporla ulaşmak hedefiyle yola çıkan Koç Fest'in ikinci durağı...

06.05.2009 - 11:34 | MediaCat

Dördüncü yılında daha fazla gence eğlence ve sporla ulaşmak hedefiyle yola çıkan Koç Fest’in ikinci durağı Ondokuz Mayıs Üniversitesi oldu. Bu yıl bir ilke imza atarak Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun ve Üniversite Spor Oyunları’nın sponsoru olan Koç Fest kapsamında, ‘Koç Fest Üniversiteler Basketbol Şampiyonası’ da Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde gerçekleşti.

Koç Fest Üniversiteler Basketbol Şampiyonası’nda bayanlar kategorisinde ilk dört takım sırasıyla; İstanbul Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi ve Ege Üniversitesi olurken erkeklerde ise ilk dört takım sırasıyla Haliç Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Fatih Üniversitesi ve Bilgi Üniversitesi oldu. Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde düzenlenen basketbol müsabakalarında ilk dörde kalan takımlar ‘büyük kupa’ için İzmir’de karşı karşıya gelecek.

Koç Fest kapsamında düzenlenen basketbol müsabakaları, eğlenceli oyunlar ve Türkiye’nin en başarılı rock gruplarından ‘mor ve ötesi’nin soluk kesici konseriyle Ondokuz Mayıs Üniversitesi kampüsü, 27 Nisan-1 Mayıs tarihleri arasında adeta bir şenlik alanına dönüştü.

Üniversiteliler, gün boyu basketboldan canlı langırta kadar heyecan dolu oyunlara katıldılar. Festivalde tırmanma duvarında verdikleri zorlu mücadeleden başarıyla çıkan gençler soluğu segway, uçan bisiklet, bungee run, birebir futbol gibi birbirinden eğlenceli oyunlarda aldılar. Gündüz hareketli oyunlarla eğlenen gençler, günün yorgunluğunu, ünlü rock gruplarından gençlerin ilk tercihi olan Mor ve Ötesi’nin birbirinden güzel parçaları eşliğinde dans ederek attılar.

Koç Holding’in gençler ile biraraya gelerek, hayatlarına eğlence, yarışma ve sportif unsurlarla pozitif değerler taşımak amacıyla başlattığı Koç Fest, 2009 yılında 7 ilde toplam 250 bin öğrenciye ulaşmayı hedefliyor.

Koç Fest Üniversite Spor Oyunları’nın başarılı takım ve sporcuları, Türkiye’yi düzenli olarak uluslararası organizasyonlarda temsil etme hakkına ulaşacak. Koç Fest’te bireysel branşlardaki birinciler, iki senede bir düzenlenen Universiade organizasyonlarına, branşlarında şampiyon olan takımlar ise 2010 yılından itibaren Avrupa şampiyonalarına gitme fırsatı elde edecekler.

Bu yıl 20 Nisan-22 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen Koç Fest, Samsun’dan sonra sırasıyla Adana, Eskişehir, Şanlıurfa ve Erzurum’u ziyaret ediyor. Turne İzmir’deki büyük finalle sona erecek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.