Ad Age markasında keskin dönüşüm

Advertising Age, yeni ismi ve dinamik logosuyla karşımızda.

26.09.2017 - 15:11 | Tuğba Dülger Özöğretmen

Ad Age markasında keskin dönüşüm

Pazarlama ve medya sektörünün 87 yıllık ikonu Advertising Age, geçtiğimiz ay yaptığı bir dizi değişiklik kapsamında ismini Ad Age olarak değiştirdi. Yeni resmî adıyla Ad Age’in, marka çatısı altında yaptığı değişiklikler; tasarım sistemi ve içerik stratejisini kapsıyor.

Yaratıcılık, data, analizler, kişiler ve kültürler odağında inovatif bir bakış açısıyla ve daha keskin hatlarla hayata geçirilen stratejinin izlerini; sosyal mecralarda, internet sitesinde, basılı mecralarda ve etkinliklerde görmek mümkün.

Original Champions of Design tarafından yenilenen tasarıma ek olarak, Ad Age yeni bir logoyla yoluna devam ediyor. Frere-Jones ve ekibinin oluşturduğu yeni logo, Ad Age’in 1930 yılındaki eski bir logosundan esinlenerek son haline getirildi.

Ad Age markasında keskin dönüşüm

Ad Age Editörü Brian Braiker yaptığı açıklamada, “Bizim yazarlarımız ve tasarımcılarımız, konu medya ve pazarlama dünyasına erişim ve uzmanlığa geldiğinde benzersizdir. Şimdi ise yaratıcılık konusunda daha hassas, inovasyon konusunda daha yaratıcı, yetenekler konusunda daha düşünceli ve data konusunda daha isabetli olduğumuz bu dönemde sesimizi yükseltiyoruz. Bu yeni tasarım bize, daha direkt ve ulaşılabilir olma imkânı sağlayacağı gibi, bizi ayrıştıran ödüllü gazetecilik anlayışımızı da ortaya koyacak” dedi.