Advertising Age Türkiye seçti: 30 Under 30

İlham veren fikirlerle sektörün geleceğine ışık tutan 30 yaş altı 30 yaratıcı isim.

20.08.2014 - 08:58 | Tuğba Özögretmen

Aytaç Şahin

Dijital Art Direktör, Manajans JWT

MediaCat - Advertising Age "30 Under 30": Aytaç Şahin

Son işiniz olmasını istediğiniz şey:
Pilavcı olmak istemediğimden eminim. Cihangir’de bir makarnacı veya Kadıköy’de sahaf da olmak istemiyorum. Şimdilik tam gaz devam.

Ajansta en çok eğlendiğiniz anlar:
Sabahın çok erken saatlerinde uyanıp ajansa gidebildiğimde çaycı Musa Abi’yle muhabbet etmek bana çok iyi geliyor. Ona da öyle geliyordur umarım.

Kariyerinizde en gurur duyduğunuz an:
Linda Acıman’ı yılbaşı partisinde barın üzerine çıkarıp, dans ettirmem. Siz çıkarsanız ben de gelirim diye kandırmıştım. İngiliz centilmenliğine yakışmayan bir hareketti. Buradan tekrar özür diliyorum.

Birlikte en çok çalışmak istediğiniz reklamcı:
Eric Kallman.

Okumayanlar çok şey kaybeder dediğiniz kitap:
Jean Baudrillard – Simülakrlar ve Simülasyon.

Tuğbay Bilbay’ın ”parlak bir geleceğe sahip olacağından” şüphe duymadığı Aytaç Şahin’in kariyeri, kendisiyle birlikte sektöre giriş yapan dijital bir ajansta, müşteriyle girdiği münakaşa sonucu kovulması ve müşterinin batmasıyla; girdiği ikinci ajansın ise altı ay sonra kepenk indirmesiyle başladı. Şahin bu kör talihini son bir senede ‘Elidor Pembeyi Yakala’, ‘Sevmeyen Var mı?’ (Ülker Çikolatalı Gofret), ‘Kepeksiz Gol Olur’ (Clear) ve ‘Harbi Biracılar’ (Marmara Gold) ile çevirdi.

Dijitaldeki hâkimiyetine karşılık, Şahin’in sosyal medyaya bakışı bir hayli enteresan: “Histerik bir çöplük, toplumsal şizofreni evriminin son mecrası. Süreç olarak bakınca ise gayet güzel, seviyoruz.”

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.