MediaCat

Ajans dünyasının ilk 10’u

Advertising Age; gelir, ödül performansı, yenilikçi yaklaşım ve müşteri kazanımı gibi kriterlerle oluşturduğu Agency A-List’i yayınladı.

Ajans dünyasının ilk 10’u

Ad Age her yıl yılın en başarılı ajanslarını sıraladığı Agency A-List’in 2017 versiyonunu yayınladı. Bu yıl listede “Yılın Ajansı” koltuğunda Anomaly oturuyor.

Yılın Ajansı

Anomaly

Ajans dünyasının ilk 10'u
Fotoğraf: Stephanie Diani

2016’da kendini sektörün ihtiyaçlarına yönelik olarak bu denli yenileyen başka bir ajans yoktu. Evet, Anomaly’den bahsediyoruz. MDC Partners çatısı altındaki ajans geçtiğimiz yıl enerjisini üç alana odakladı: data analizi, ürün geliştirme/ürün yatırımı ve çok kültürlü içgörüler.

Geride bıraktığımız yıl girdiği 14 konkurun tamamını kazanan ajansın gelirleri de yüzde 44 yükseldi. Beats by Dre, Campbell Soup, Coty ve Coca-Cola gibi yeni müşterilerle yoluna devam eden ajans, 2018 Dünya Kupası sponsorluğunun da iletişim stratejisini belirleyecek isim oldu. Ajans in-house data toplama ve kreatif stratejiyi şekillendirecek analizlere imkân sağlayan Apollo isimli bir programa başladı. Yine geçtiğimiz yıl çok kültürlü kaslarını geliştirmek üzere yola çıkan ajans, Hispanik kültürü entegre ettikleri The Last Silo isimli bir platform kurdu. Uluslararası ofislerinin sayısını altıya çıkaran ajansın bu haliyle, 2010 yılından bu yana altı kat büyüme kaydettiğini de ekleyelim.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.