Hayal gücünün derinliklerine fantastik yolculuk

Photoshop'tan yaratıcılığa ve hayal gücüne övgü.

08.09.2020 - 10:38 | Arzu Nilay Kocasu

Coronavirus pandemisinin ilk aylarında, corona günlerine renkli destek vererek zorunlu karantinadakilerin morallerini yükseltmeye çalışan Adobe, bu kez Photoshop markası için ilhamını hayal gücünden alan bir reklam filmi yayınladı. Kasım 2020’ye kadar Birleşik Krallık ekranlarından hedef kitlesiyle buluşacak reklam, Adobe’nin Photoshop için Birleşik Krallık pazarında sürdürdüğü en büyük reklam kampanyasının parçası olma özelliği taşıyor.

Önümüzdeki haftalarda dijital mecralarda da The Guardian, Vogues, Fader, NME, Dazed & Confused, Vice, Twitch, TikTok ve Reddit gibi sitelerde yayında olacak reklam 72andSunny Los Angeles imzası taşıyor.

Kampanya hakkında konuşan Adobe Europe Pazarlama Kıdemli Direktörü Simon Morris; “Yaratıcılık dünyayı görme biçimimizi etkileyebilir, becerilerimizi genişletebilir ve en zorlu zamanlarda bile dayanışma halinde olmamızı sağlayabilir. Photoshop için Birleşik Krallık’ta hazırladığımız en büyük reklam kampanyalarımızdan biri olan bu kampanyada odağımız hayal gücü. Tren yolculuğundan ‘fantastik yolculuğa’, Photoshop’un sihri yanınızda olduğu müddetçe dünyayı yeniden şekillendirir ve hikâyelerinizi anlatırken sizi sınırlayan tüm engeller ortadan kalkar” açıklamasında bulunurken Adobe Baş Kreatif Direktörü AJ Joseph konuyla ilgili şu yorumda bulundu:

“Söz konusu hayal gücü olduğunda sınır yoktur. Fantastic Voyage kampanyası Adobe Photoshop’un sıradan bir araçtan çok daha fazlası olduğunu; dünyayı yeniden biçimlendirmek isteyenlere yardımcı olacak bir vasıta olduğunu anlatıyor. Etrafımızda olan bitenleri yeni bakış açılarıyla görmek, gerçeklikle oynamak ve yaratıcılığı ateşlemek hiçbir zaman şu anda olduğu kadar önemli olmamıştı.”

Reklam kampanyasına COVID-19’dan önce başladıklarını ancak prodüksiyon sürecine tam da pandeminin ABD’yi vurduğu dönemde girdiklerini söyleyen 72andSunney Los Angeles Kreatif Direktörü Lauren Smith, projeyi şu sözlerle anlatıyor: “Koşullar bizi hayal gücünü sadece filmimizde değil onu hazırlarken de kullanmak zorunda bıraktı. Prag – Los Angeles arasında süren prodüksiyon gecelerinden farklı saat dilimlerinde eşzamanlı gerçekleşen sayısız post-prodüksiyon aramasına geçen sürede daha önce yapabileceğimizi tahmin etmediğimiz bir çalışma biçimi tutturduk. Ortaya çıkan sonuç ise, hayat bizi kısıtlayıp önümüze engeller koyduğunda bile, hayal gücümüzün bizi götürebileceği yerlere yapılmış bir saygı duruşu oldu.”

KÜNYE

  • Reklamveren: Adobe
  • Reklam Ajansı: 72andSunny Los Angeles
  • Yönetmen: Antoine Bardou-Jacquet
  • Yapımevi: Partizan
  • VFX: Mathematic
  • Müzik: She's a Rainbow - The Rolling Stones
  • Mix/Ses Tasarım: LIME Studios
  • Edit: Work Editorial
Kaynak: Marcomm News

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.