Okyanuslardaki plastik atıklardan futbol formasına

Manchester United, önümüzdeki sezon plastik atıklardan üretilen bir forma giyecek.

24.05.2018 - 11:21 | Sencer Uçar

Okyanuslardaki plastik atıklardan futbol formasına

Okyanusların kirlenmesi hakkında farkındalık yaratmak için faaliyet gösteren Parley for the Oceans, adidas ve İngiliz futbol kulübü Manchester United ile çevre dostu bir işbirliğine imza attı. Kulübün gelecek sezon giyeceği formalar arasına, okyanuslardaki plastik atıklardan üretilen bir forma katıldı.

Yakasının iç kısmında “okyanus için” yazısı bulunan forma, kulübe Şampiyonlar Ligi’ndeki (o tarihteki adı ile Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası) ilk şampiyonluğunu kazandıran 1968 tarihli formasının da bir replikası. Formanın mavi rengi ise plastik atıklar yüzünden kirlenen okyanusları temsil ediyor.

Kulüp yöneticilerinden Richard Arnold, takımın bu özel tasarım formaları giyecek olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirirken, adidas Ürün Direktörü Oliver Nicklisch da Manchester United’ın yeni formasının, plastik atıkların okyanuslara verdiği zararların anlaşılması konusunda farkındalık yaratacağını ve taraftarları, daha temiz bir çevrede yaşamaya teşvik edeceğini söyledi.

Manchester United, özel tasarım formalarını ilk olarak sezon öncesindeki ABD turunda giyecek.

Parley for the Oceans ve adidas, daha önce Real Madrid CF ve FC Bayern Münih için de plastik atıklardan forma üretmişti.

Kaynak: Design Taxi

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.