MediaCat

21’inci yüzyılın en iyi reklam kampanyaları

Advertising Age, duayenlerin ve okurlarının gözüyle 21’inci yüzyılın en iyi 15 reklam kampanyasını seçti.

21’inci yüzyılın en iyi reklam kampanyaları

Dünyanın en büyük pazarlama iletişimi ve reklam yayını Advertising Age, 1999 yılında hazırladığı özel bir sayıyla 20’nci yüzyılın en iyi 100 reklam kampanyasını belirlemişti. Şimdi ise sıra 21’inci yüzyılda… Pek tabii henüz 15 yıllık bir seçkiyle…

Pazarlama ve reklam dünyasının müthiş değişimlere tanıklık ettiği, dijital ve interaktivite üzerine inanılması güç deneyimler yaşadığı ve tüm bunların tüketici dinamiklerini büyük ölçüde değiştirdiği bu 15 yıllık sürenin ardından Ad Age, yüzyılın en iyi reklam kampanyalarını, sektör duayenlerinden oluşturduğu bir jüri ve okurlarının tercihlerine dayalı olarak hazırladı.

Ad Age’in seçkisinin ardındaki jüri şöyle: Sergio Alcocer (Başkan, CCO, LatinWorks), John Boiler (Kurucu, CEO, 72andSunny), Mike Byrne (Global CCO, Anomaly), Cindy Chen (Sakız Kategorisinden Sorumlu İnovasyon Departmanı Başkanı, Mondelēz International), Dave Droga (Kurucu, Başkan, Kreatif, Droga5), Susan McManama Gianinno (Başkan, Kuzey Amerika, Publicis Worldwide), Greg Hahn (CCO, BBDO New York), Rei Inamoto (CCO, Başkan Yardımcısı, AKQA), Naoki Ito (Kreatif Direktör, CEO, Party), Brad Jakeman (Başkan, Global İçecek Grubu, PepsiCo), Linus Karlsson (Başkan, Kreatif/McCann), Andrew Keller (CEO, Ortak, CP+B), Keith Reinhard (Onursal Başkan, DDB Worldwide), Jimmy Smith (Başkan, CEO, CCO, Amusement Park Entertainment), Helayne Spivak (Direktör, VCU Brandcenter), Joyce King Thomas (Başkan, CCO, McCann XBC), Robert Wong (Kurucu Ortak, ECD, Google Creative Lab)

İşte Ad Age‘e göre 21’inci yüzyılın en iyi kampanyaları:

15. UNICEF: Tap Project

2007 yılında UNICEF tarafından Droga5 işbirliğiyle başlatılan “Tap Project” basit ve etkili bir fikre dayanıyordu: Restorana bırakacağın fazladan 1 dolar, bir çocuğa 40 günlük içme suyu sağlayabilir. Seneler içinde dijitalle de desteklenen proje, çok sayıda farklı platforma yayıldı ve neticede 2,5 milyon dolardan fazla para yardımı sağlandı.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.