Açlık eğitime engel olmasın diye

KidsCan'den aç karnına öğrenmenin zorluğuna dikkat çeken kampanya.

31.01.2023 - 12:51 | Sencer Uçar

Çocukların eğitimini destekleyen sivil toplum örgütü KidsCan, hayat pahalılığındaki artışın yoksulluk içinde yaşayan çocuklar için eğitim krizi tehdidi oluşturduğu Yeni Zelanda’da yeni eğitim-öğretim yılını çarpıcı bir mesajla karşılıyor.

Yeni eğitim-öğretim yılında yeni bağışçılar kazanılması için hayata geçirilen The Monkeys imzalı reklam filminde öğretmeninin elma örneğiyle sunduğu problem karşısında bir çocuğun zihninden geçenler ekrana taşınıyor. Aç karnına öğrenmenin zorluğuna dikkat çeken film, bağış çağrısıyla sonlanıyor.

KidsCan Kurucusu ve CEO’su Julie Chapman halihazırda 50 bin çocuğun beslenmesine yardımcı olduklarını ancak talebin her geçen gün arttığını söylerken, The Monkeys CCO’su Damon Stapleton ise, “Açken tek düşündüğünüz bu olur. Okul çağındaki çocukların zihinlerini besleyecek gıda olmadan konsantre olabilmeleri neredeyse imkânsız” yorumunda bulunuyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: KidsCan
  • Reklam Ajansı: The Monkeys
Kaynak: LBBOnline

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.