MediaCat

Abdi İbrahim’de üst düzey üç atama

Markanın yönetim kadrosuna üç kadın yönetici atandı.

Abdi İbrahim’de üst düzey üç atama

105 yıldır faaliyet gösterdiği ilaç sektörünün Türkiye’deki önemli oyuncularından Abdi İbrahim, 2020 hedefleri kapsamında yönetim kadrosunda üç yeni atama gerçekleştirdi.

Geçtiğimiz haftalarda Birleşmiş Milletler Kadının Güçlenmesi İlkeleri’ni imzalayarak toplumsal cinsiyet alanındaki hassasiyetini resmileştiren marka, yönetim kadrosuna üç kadın yönetici atadı. Yeni atamalarla birlikte Elif Elkin Abdi İbrahim Otsuka Şirket Yöneticisi, Figen Bilgen Abdi İbrahim Pazarlama ve Satış Direktörü, Sevgi Özalp ise Abdi İbrahim Strateji ve İş Geliştirme Direktörü oldu.

Abdi İbrahim'de üst düzey üç atamaJapon ilaç şirketi Otsuka ve Abdi İbrahim ortaklığıyla kurulan Abdi İbrahim Otsuka’ya şirket yöneticisi unvanıyla atanan Elif Elkin, Boğaziçi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’nde kimya eğitimini tamamladıktan sonra Yeditepe Üniversitesi’nde MBA eğitimi aldı.

Kariyerine Dışbank Proje Yönetimi Bölümü’nde başlayan Elkin, ilaç sektörüne ilk adımı ise 2001 yılında Deva İlaç Ürün Müdürü olarak attı. Ardından Saba İlaç Genel Müdürü olan Elkin, 2009 yılından bu yana parçası olduğu Abdi İbrahim bünyesinde sırasıyla satış & pazarlama bölüm müdürü, iş geliştirme müdürü ve iş geliştirme direktörü olarak görev aldı. Elif Elkin son olarak Abdi İbrahim Kurumsal İletişim Direktörü olarak firma bünyesindeki çalışmalarını sürdürüyordu.

Abdi İbrahim'de üst düzey üç atamaOcak 2017 itibarıyla Abdi İbrahim Pazarlama ve Satış Direktörü olarak göreve başlayan Figen Bilgen, Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü mezuniyetinin ardından kariyerine Pfizer’de yönetici adayı olarak başladı.

Pfizer bünyesinde farklı yöneticilik pozisyonlarında görev alan Bilgen, daha sonra sırasıyla Sanofi Diyabet Satış ve Pazarlama Direktörü, MSD İş Operasyonları Direktörü ve Sandoz Pazarlama ve Satış Direktörü olarak çalışmalarını sürdürdü. Abdi İbrahim’deki yeni görevinden önce Figen Bilgen, Abbott Kardiyovasküler İş Birimi Direktörü olarak çalışmalarını sürdürüyordu.

Abdi İbrahim'de üst düzey üç atamaAbdi İbrahim Strateji ve İş Geliştirme Direktörü olarak atanan Sevgi Özalp Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü mezuniyetinin ardından iş yaşamına Roche İlaç Stratejik Planlama Uzmanı olarak başladı.

Ardından IMS Health Kilit Müşteri Yöneticisi, Kıdemli Danışman ve Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Türkiye Bölgesi Satış Gücü Etkinliği Direktörü olarak görevini sürdüren Özalp, Abdi İbrahim’Deki yeni görevinden önce altı yıl boyunca GSK Türkiye’de İş Geliştirme, Stratejik Ortaklıklar ve Etkinlik Yönetiminden sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev aldı.

Abdi İbrahim’in faaliyet gösterdiği dokuz ülkede istihdam ettiği toplam 3 bin çalışanın yüzde 36’sını kadınlar oluşturuyor. McKinsey’in Türkiye’de 102 şirketin incelendiği 2016 tarihli araştırmasına göre üst yönetim kadrolarındaki kadın çalışan oranı yüzde 25 seviyesinde seyrederken, Abdi İbrahim’in üst yönetim kadrosunda yüzde 29 oranında kadın çalışan görev alıyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.