MediaCat

ABD tarihinin en ilginç seçimi MediaCat’te

ABD başkanlık seçimlerini kapağına taşıyan derginizin yeni sayısına dair her şey burada.

ABD tarihinin en ilginç seçimi MediaCat’te

2016’nın 10’uncu sayısı da raflardaki yerini aldı. Ekim sayısında MediaCat’in kapak konusunu, tüm dünyanın dikkatle takip ettiği, sonucu merakla beklenen ABD başkanlık seçimlerine ayırdık. Öykü Dialogue International Ajans Başkanı Necati Özkan seçim yarışını tüm detaylarıyla inceledi. Adayların kişiliklerinden benimsedikleri siyasi dile, taktiklerine ve kampanyalarına kadar pek çok süreci analiz eden dosyada konuyla ilgili uluslararası uzmanların görüşlerine de yer verildi.

Ayrıca Ekim sayısında “AVM müşterisinin davranış profili”, “Atıştırmalıklarda yeni trend sağlık” ve “Milenyum Kuşağı’na yönelik 3 önyargı” gibi konuların yanında birer MediaCat klasiğine dönüşen iki ek, Event ve Screen de sizlerle buluşuyor.

Amerika kimi seçecek?

ABD tarihinin en ilginç seçimi MediaCat'teAmerikalı seçmen şaşkın. Belki de tarihinde ilk kez siyasi iletişimcilerin bile anlam veremediği bir seçim süreci yaşanıyor ABD’de. Her iki partinin adayı da partilerin geleneksel tabanını motive etmekten uzak. Biri aşırılığı, toplumu tehlikeli şekilde kamplaştırması, sivri dili ve entelektüel donanım yetersizliği ile öne çıkarken; diğeri sıkıcılığı, güvenilmezliği ve statükoculuğu ile tanınıyor.

Önümüzdeki beş haftada olağanüstü bir durum olmazsa pek çok demokrat seçmen Hillary’ye, pek çok Cumhuriyetçi seçmen ise Trump’a oy vermeyecek. İbre, Hillary Clinton’ı gösterse de şu an için bu seçimi kimin kazanacağını kestirmek güç. Amerikalı seçmense hem adaylardan mutsuz hem de 8 Kasım’da ne olacağını merakla bekliyor.

ABD tarihinin en ilginç seçimi MediaCat'teDünyaya anlam verme çabası

Kişisel marka stratejisti Catherine Kaputa, Brand Week Istanbul 2016’da deneyimlerini ve analizlerini paylaşacak.

Öncesinde ise hepimize markalaşma konusunda bir uyarısı var: Eğer marka hikâyenizi bir an önce kendiniz anlatmaya başlamazsanız, birileri bunu sizin adınıza yapacak ve size karşı hiç de nazik olmayacaklar.

ABD tarihinin en ilginç seçimi MediaCat'te“Tüm deneyim alanlarını hesaba katın”

Storyscaping kitabıyla deneyim ve hikâye kavramlarını hiç olmadığı kadar bütünleşik hale getiren SapientNitro Global Marka ve Pazarlama Stratejisi Başkanı Darren McColl’la bu güçlü yaklaşımı masaya yatırdık.

Geriye kalan her şeyi Kasım ayında gerçekleşecek olan Brand Week Istanbul’da kendisinden dinleyebilirsiniz.

AVM müşterisinin davranış profili

Açık Kart, 25 popüler AVM’yi kapsayan ve müşteri davranışlarını inceleyen araştırmasını tamamladı. 791 bin kayıtlı ziyaretçinin 1,8 milyon işlem ve 355 milyon TL alışveriş yaptığını gösteren araştırmanın en çarpıcı verisi 2016 yılında alışveriş oranının ciddi biçimde düşmüş olması.

ABD tarihinin en ilginç seçimi MediaCat'teYerli ve millilerle büyümeye devam

Henüz kuruluşu sırasında Türkiye’nin hatırı sayılır sermayelerini portföyüne katarak yola koyulan Open’ın bu konudaki iştahında herhangi bir azalma yok.

Kendisi gibi “yerli ve milli” isimlerle, Türkiye sınırlarını aşıp MENA bölgesi başta olmak üzere yurtdışına doğru da büyüme arzusunda olan Open’ın bundan sonraki hedeflerini Muharrem Ayın anlattı.

Atıştırmalıklarda yeni trend sağlık

Modern yaşamın etkisiyle değişen yaşam koşulları bireylerin beslenme alışkanlıklarında da değişime yol açtı. Günlük koşuşturmacada yeme-içme eylemine ayrılan vakit daralırken besin değeri yüksek kurtarıcı ürünler “sağlıklı atıştırmalıklar” segmentiyle hayatımıza girdi.

“Cool ve popüleri buluşturduk”

ABD tarihinin en ilginç seçimi MediaCat'te

İki yıl önce ekibiyle birlikte Rafineri ailesine katılan Emre Kaplan bu birleşmenin, “popüler” ve “cool” kavramlarını, ortaya çıkan işlerde bir araya getiren bir kültür yarattığı görüşünde. 2015’in Ad*Watch listesinde en beğenilen ilk beş iş arasına birinci dahil üç işle girmeyi başaran, aynı yıl içinde ödüllerden de nasibini alan ajans, bu birleşik kültürü “fabrikaya dönüşmeden”, kaliteli işler üreterek sürdürmeyi hedefliyor.

“Yemeği değersizleştiren insandır”

Bu ay, restoranı Central’da yaratıcılığının izini sürdüğümüz Arda Türkmen yemek ve yaratıcılığın belki de bu zamana dek yazılmış en kısa hikâyesini anlatıyor: “Yumurtayla şekeri çırparak ve üstüne un gibi bir malzemeyi ekleyerek bir kek, pandispanya yapmayı akıl eden biri yaratıcılığını kullanmış demektir.”

Milenyum Kuşağı’na yönelik 3 önyargı

Data ve analiz araçları geliştiren İngiltere merkezli pazarlama şirketi Experian Marketing Services’ın data ürün müdürü Mindy Pankoke, Advertising Age’te kaleme aldığı yazıda, son araştırmalarına dayanan veriler üzerinden Milenyum Kuşağı’na yönelik büyük önyargıları anlattı. Bu, doğru bilinen üç yanlış, marka ve pazarlama yöneticilerinin seyrini değiştirebilir.

Raflarınızda Event ve Screen’e yer açın

ABD tarihinin en ilginç seçimi MediaCat'te

MediaCat’in uzun soluklu iki yayını, Event ve Screen de Ekim sayısında okurlarıyla buluşuyor. Sırasıyla “Televizyonun dönüşen hikâyesi” ve “Etkinliklerde deneyim zamanı” kapak konularıyla hazırlanan iki klasik ek meraklılarını bekliyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.