Deneyimden süzülenler…

Akademisyen kimliğinin yanı sıra 30 yılı aşkın bir süre boyunca danışman ve konuşmacı olarak da üretimde bulunan Yavuz Odabaşı, çeşitli gazete ve dergilerde yayınlanmış yazılarından oluşan bir seçkiyle çıkıyor bu kez okurun karşısına.

04.10.2016 - 08:20 | MediaCat

Deneyimden süzülenler...

“Bu kitap, benim ‘kamusal’ alanlardaki görüşlerimi paylaştığım yazılarımdan bir demet oluşturuyor. Hiç şüphesiz, bir akademisyenin doğrudan doğruya gündelik iş dünyası, siyaset dahil kamusal alanlarda var olması ‘olmazsa olmaz’ değil. Ancak ülkemiz başta olmak üzere evrensel sorun ve konuları derinlemesine işleyerek analiz etmek ve yaşantımızdaki sorunlara değinerek onlara daha anlamlı çözüm ve yorumlar getirmek, ‘kamusal bir görev’ olarak kabul edilmelidir. Ben de bunu yerine getirmeye çalıştım bu tür yazılarımla ve tüm meslek hayatımda. Birkaç alanda toplanabilecek olan yazılarım, benim düşünce, eğilim ve özelliklerimi yansıtıyor. Herkese her zaman ulaşmamın olanaksız olduğunu biliyorum ve çalışmalarıma erişmek isteyenlere bir seçme yaparak bu kitabı ortaya koymak istedim.”

Akademisyen kimliğinin yanı sıra, 30 yılı aşkın bir süre boyunca danışman ve konuşmacı olarak da üretimde bulunan; Pazarlama İletişimi Yönetimi, Tüketici Davranışı ve Postmodern Pazarlama gibi çoksatan kitapların yazarı Yavuz Odabaşı, çeşitli gazete ve dergilerde yayınlanmış yazılarından oluşan bir seçkiyle çıkıyor bu kez okurun karşısına.

Odabaşı, yıllar boyunca ülkedeki değişimi de simgeleyen kritik yazılarını “pazarlama”, “eğitim-yükseköğretim”, “siyaset” ve “toplumsal konular” ana başlıklarında bir araya getirdi. Seçme Yazılarım’ın sayfalarını karıştırırken bir yandan sözü edilen farklı alanlarda yeni bilgiler edinecek, bir yandan Akdeniz Usulü Pazarlama Mümkün mü?, Tüketimin Sürdürülebilirliği Yeterli Olabilir mi?, Müşteri İçin Değer Neden Yaratılmalı? gibi soruların yanıtlarını bulacak, bir yandan da belki ilk kez karşılaştığınız bir başlıkta ufkunuzun açılmasının keyfini yaşayacaksınız.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.