4129Grey’den NFT ve metaverse odaklı yeni departman

Ajansın yeni departmanı metaverse alanında yaratıcı konseptler üretmek ve marka ihtiyaçlarına hizmet edecek projeler geliştirmek hedefiyle faaliyetlerine başladı.

10.02.2022 - 13:31 | MediaCat

4129Grey'den NFT ve metaverse odaklı yeni departman

4129Grey, markalara metaverse ve NFT alanlarında danışmanlık, ürün geliştirme ve stratejik ortaklık desteği verecek yeni departmanını hizmete sundu.

NFT koleksiyonu, blockchain oyunları ve “metaverse world building” projeleri üzerinde çalışmalarına başlayan ekibiyle ajans, metaverse alanında yaratıcı konseptler üretmek ve marka ihtiyaçlarına hizmet edecek projeler geliştirmek hedefiyle çalışacak.

AKQA Group İstanbul CEO’su Alemşah Öztürk, yeni yapılanmaya ilişkin, “Metaverse şu an dünyanın en ilgi çeken, merak uyandıran konuları arasında. Tüm markaların, yatırımcıların ilgiyle takip ettiği bu alanda 420 milyar dolarlık bir pazar söz konusu. Web 3.0 ve metaverse, NFT’lerden ve oyunlardan çok daha fazlasını temsil ediyor. İnsanların etkileşim şeklini değiştirecek, akıllı telefonların ilk çıktığı günler gibi bir dönemdeyiz. Yeni bir gerçeklik kuruluyor ve bu gerçekliğin içerisinde tasarlanacak deneyimler için yeni bir kültür yaratmak, etkileşim kurallarını yeniden tanımlamak ve yaratıcı düşünceyi inovasyonla birleştirmek gerekiyor” değerlendirmesinde bulundu.

AKQA Group İstanbul CCO’su Sami Basut bu yeni dünyada markaların yaratacağı deneyimleri tasarlamak, uygun olabilecek markaları “metaverse ready” hale getirmek konusunda heyecan duyduklarını belirtirken, AKQA Group İstanbul CDO’su Kayhan Dural ise “4129Grey kurulduğu günden bu yana teknoloji ve yaratıcılık kesişiminde çalışan ve başarılı işler üreten bir yapı oldu. Şimdi Web 3.0 deneyimimizle bunu daha da ileriye taşımak istiyoruz” dedi.

4129Grey altında oluşturulan yeni departman blockchain, DeFi, NFT ve gaming alanlarında Pera Finance, Spintop Network, Heroes Chained, Fluffy Polar Bears gibi projelerde tecrübe sahibi bir ekipten oluşuyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.